Τεσσάρα η Κ17 του ΠΑΟΚ με Παναιτωλικό, …συν δύο δοκάρια
Συνέχισε με άνεση να επιδεικνύει την εξαιρετική της κατάσταση η Κ17 του ΠΑΟΚ, επικρατώντας 4-0 της αντίστοιχης του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι που έγινε στα γήπεδα Λόλα, για την 6η αγωνιστική του 1ου γύρου, του Β’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.
Μετά από δύο δοκάρια στο α’ ημίχρονο (στο 5’ με τον Βρακά και στο 22’ με τον Χατζή), ο ΠΑΟΚ βρήκε δίχτυα στο 45’ κι έκτοτε δεν σταματούσε…
Το 1-0, λοιπόν, έκανε ο Χατζής με ωραία ατομική ενέργεια, το 2-0 πέτυχε στο 55’ ο Γκαργκαλατζίδης έπειτα από σέντρα του Λύρατζη και συνέχισε για το 3-0 στο 76’ ο Δούμτσης σε επαναφορά της μπάλας από απόκρουση του τερματοφύλακα. Το τελικό 5-0 έγινε στο 78’ με τον Τσαούση, μετά από ασίστ του Γκαργκαλατζίδη.
ΠΑΟΚ: Συλλέκτης, Λύρατζης (80’ Ατματσίδης), Βουτσάς, Διαμαντής, Τσαούσης, Μανιώτης (76’ Μιχαηλίδης), Τσιγγάρας, Χατζής (80’ Καλουτσικίδης), Βρακάς (46’ Δούμτσης), Γκαργκαλατζίδης, Γαϊτανίδης (71’ Πουρναράς).
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Καλαντζής, Ντόβας (55′ Θώδης), Λιάβας, Μπακαδήμας, Μελιάδης, Τσιαντής (80’ Σκόνδρας), Πατίλας, Κοτρώτσος (86′ Μπινάρος), Αλομπισάντ (73′ Ζότα), Καββαδίας, Βασίλακας (55′ Πανταζής).
Τα αποτελέσματα
6η Αγωνιστική – 1ος Γύρος
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Α.Ε.Λ. | 2 – 1 |
Α.Ο.Κ.-Α.Ο. ΞΑΝΘΗ | 0 – 3 |
Π.Α.Ο.Κ.-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | 4 – 0 |
ΒΕΡΟΙΑ-ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ | 2 – 1 |
Η βαθμολογία
Βαθμολογία Όμιλος B’ | |||
# | ΟΜΑΔΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘ. |
---|---|---|---|
1 | ΒΕΡΟΙΑ | 6 | 15 |
2 | Π.Α.Ο.Κ. | 6 | 13 |
3 | ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | 6 | 13 |
4 | Α.Ο. ΞΑΝΘΗ | 6 | 10 |
5 | ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | 6 | 5 |
6 | Α.Ο.Κ. | 6 | 4 |
7 | Α.Ε.Λ. | 6 | 4 |
8 | ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ | 6 | 3 |
Η επόμενη αγωνιστική
7η Αγωνιστική – 1ος Γύρος
Α.Ε.Λ.-Π.Α.Ο.Κ. |
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ |
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ-Α.Ο.Κ. |
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ-ΒΕΡΟΙΑ |