Κ15: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-2

Με ανατροπή οι μικροί Αρκάδες, πήραν το πρώτο τους τρίποντο στο “Καλαφάτης”

Σημαντική νίκη πανηγύρισε στο Κορωπί, η ομάδα Παίδων Κ15 του Αστέρα Τρίπολης, καθώς επικράτησε της αντίστοιχης του Παναθηναϊκού με 2-1, στο παιχνίδι που έγινε την Κυριακή το απόγευμα στο «Γ. Καλαφάτης»,  για την 2η αγωνιστική του 1ου γύρου, του Α’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Μετά από ένα «άσφαιρο» πρώτο ημίχρονο, το τριφύλλι άνοιξε το σκορ στο 65’ με τον Νιάρχο, τέρμα το οποίο όπως φάνηκε στη συνέχεια δεν ήταν αρκετό.

Οι Αρκάδες αντέδρασαν άμεσα και στο 68’ ο Μπέρκης ισοφάρισε σε 1-1. Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα (80’), ο Αστέρας έκανε την ανατροπή και πήρε το τρίποντο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ  του Κανελλόπουλου, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χατζηγιαννάκης, Σαλάτας, Τσιαφάκας, Μητρόπουλος, Λαζαρίδης, Νούσης, Σακελαρόπουλος (69’ Λεονδάκης), Βόσσος (61’ Νιάρχος), Τουρκοχωρίτης, Φοινίκης (70’ Λιάσκος), Δημοσθενιάδης (75’ Τσιαντούλης).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Μανουσιάδης, Δούρος, Κανελλόπουλος, Λελούδας, Δεληγιάννης (20′ Γιακουμής – 81′ Βρυώνης), Λεχουρίτης, Δημητρακόπουλος (48′ Τζήλος), Μωραγιάννης, Τσιγκούνης, Μπέρκης (77′ Σωτηρόπουλος), Λιακόπουλος.