Άλλος ένας νεαρός ποδοσφαιριστής του Ατρόμητου έλαβε πρόσκληση να δοκιμαστεί σε Ιταλική ομάδα.
Ο λόγος για τον ταλαντούχο τερματοφύλακα Χρήστο Μανδά που μπήκε στο «μάτι» της Φιορεντίνα και η οποία προσκάλεσε να τον δοκιμάσει στην Φλωρεντία, την επόμενη εβδομάδα.
Ο γεννηθείς στις 17/9/2001, γκολκίπερ, θα ταξιδέψει στην Ιταλία, για να κάνει προπονήσεις και να αγωνιστεί σε φιλικά παιχνίδια στην πρώτη πολύ μεγάλη πρόσκληση της καριέρας του.
Φυσικά ο Ατρόμητος, όπως ενεργεί και σε άλλες τέτοιες περιπτώσεις (τελευταία με τον Ρονάλντο) έχει δώσει θετική απάντηση στο αίτημα της Φιορεντίνα.
Αυτές τις μέρες ο Μανδάς που προφανώς τον έχουν παρακολουθήσει αρκετό καιρό οι σκάουτερ της Φιορεντίνα, μετέχει στις προπονήσεις της Εθνικής Παίδων U16.