Κ17: ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 1-2

Επιστροφή στη Λειβαδιά, με το τρίποντο …στις βαλίτσες

Νικηφόρα πέρασαν από τα Χανιά οι Έφηβοι Κ17 του Λεβαδειακού, καθώς επικράτησαν με 2-1 του ουραγού Πλατανιά, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο  Αλικιανού, για την 5η αγωνιστική του 2ου γύρου (12η) του Α’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Οι Βοιωτοί μπήκαν δυνατά στο ματς και άνοιξαν το σκορ στο 21′ με τον Δήμο και τέσσερα λεπτά αργότερα (25΄), ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 0-2. Ο Πλατανιάς μείωσε στο 44’ με αυτογκόλ μετά από γύρισμα του Κομισόπουλου. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να πετύχουν κάποιο τέρμα με το 1-2 να είναι έτσι το τελικό αποτέλεσμα, με τους παίκτες της ομάδας της Λειβαδιάς να φεύγουν από τα Χανιά με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Λιουδάκης): Χνάρης, Γιακουμάκης, Κατσαρός, Μαρουλάκης, Αργυρουδάκης, Παπαγεωργίου, Αναστασόπουλος, Σταυρουλάκης, Κακαβελάκης, Κομησόπουλος, Κουτσουπιάς. Eπαιξε και ο Μαλαδράκης.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Ηλίας Λιόντος): Καρακίτσος, Μανέτας, Τσίμπος, Σόφης, Ματσώτας, Βήχος, Αργυρίου, Μπουρμπούλης (70′ Γιαννακόπουλος), Δήμος (85′ Πουλαδάκης), Παχούμης (65′ Κουκοβίνος), Ιωαννίδης (80′ Παπαδόπουλος).