Νίκη με ανατροπή η Ξάνθη – Προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε το θετικό αποτέλεσμα, ο Αστέρας
Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Νέων Κ20 της Ξάνθης, η οποία επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης, στο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο το μεσημέρι στα Πηγάδια, για την 5η αγωνιστική, του Πρωταθλήματος Κ20 της Super League.
Ο Αστέρας κατάφερε και άνοιξε το σκορ στο 42′ όταν ο Τζανγκ βγήκε στην αντεπίθεση και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα του Τζελέπη.
Στην επανάληψη η Ξάνθη μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να ανατρέψει το αποτέλεσμα. Αρχικά ο Μελιόπουλος ισοφάρισε στο 62′ σε 1-1 και στο 82′ ο Ιωάννου ολοκλήρωσε την ανατροπή διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 για την Ξάνθη.
ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Τζελέπης, Χασάνογλου, Παπάζογλου, Γιανναράκης, Μελιόπουλος, Τσέλα, Πεταλωτής, Τριανταφύλλου (55′ Σουλεϊμάν), Ιωάννου, Τσάπαρης (88′ Παπαδόπουλος), Καλογιάννης (73′ Στοΐνοβιτς).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Τσημόπουλος, Τσέκος (70′ Κομνηνός), Ρόμπερτ, Ατζουλάς, Χριστόπουλος, Ζήσης, Κανελλόπουλος, Γλέζος, Τζανγκ, Μαρίνος, Νικολακόπουλος.