Κ20: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΚΕΡΚΥΡΑ 3-0 [VIDEOS]

Φόρτσαρε μετά το 40′ ο ΠΑΣ Γιάννινα και πήρε το τρίποντο

Τη νίκη με 3-0 πανηγύρισε η ομάδα Νέων Κ20 του ΠΑΣ Γιάννινα, καθώς επικράτησε με 3-0 της αντίστοιχης της Κέρκυρας στο παιχνίδι που έγινε στο ΠΕΑΚΙ, για την 21η αγωνιστική, του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Η ομάδα του Χρήστου Αγγέλη πάταγε καλύτερα από την Κέρκυρα στον αγωνιστικό χώρο, δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα και σημειώνοντας δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και ένα στο δεύτερο πήρε ένα σχετικά εύκολο τρίποντο.

Στο 40′ ο Κυζιρίδης στην προσπάθεια του να απομακρύνει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, έγινε το 2-0, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Ι. Ψαρρά και κεφαλιά του Μαυροπάνου η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα του Λαδά.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ σφράγισε τη νίκη στο 55′ όταν ο Ι. Ψαρράς με ατομική ενέργεια και σουτ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Χρήστος Αγγέλης): Κολιοφούκας, Ν. Ψαρράς, Κιτσάκης, Σιουκουλλάνι, Μαυροπάνος, Τσιέπας, Αλεξίου (15′ λ.τρ. Λαμπίρης), Μασούρας, Γκλεγκλές (63′ Σιχλιμοίρης), Παπαδόπουλος (57′ Μούτσιος), Ι. Ψαρράς.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Κώστας Χριστοφοράκης): Λαδάς, Τρεπεκλής, Τζατζανάς (63′ Λάμπογλου), Κυζιρίδης, Μοκοβίλα, Βασιλάκης, Τσάνης, Βλάχος, Γκερέκος (78′ Μίτρου), Ζαΐμι (65′ Κουλούρης), Μίσκου.