Κ20: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΞΑΝΘΗ 3-1 [VIDEO]

Εύκολο τρίποντο ο Αστέρας – Δύο γκολ ο Μπαστιάνος που κλείδωσε τη νίκη

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Νέων Κ20 του Αστέρα, καθώς  επικράτησε με 3-1 της αντίστοιχης της Ξάνθης, στο παιχνίδι που έγινε το Σάββατο το μεσημέρι, στο βοηθητικό γήπεδο του «Θ. Κολοκοτρώνης», για την 28η Αγωνιστική, του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Οι παίκτες του Απόστολου Χαραλαμπίδη, μπήκαν πολύ δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο 39′ με τέρμα του Τσέκου. Λίγα λεπτά αργότερα (42’) ο Μπαστιάνος, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, “κλειδώνοντας” τη νίκη.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 68′ η Κ20 του Αστέρα σημείωσε το 3-0, με τον Μπαστιάνο, ενώ το μόνο που μπόρεσαν να πετύχουν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3-1 με γκολ του Σβάρνα, λίγα λεπτά πριν την ολοκλήρωση του παιχνιδιού.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Τσιμόπουλος, Τσέκος, Μπινιώρης, Ζήσης Γ., Assen, Κοντογιαννόπουλος, Νικολακόπουλος, Νάτσης, Δουβίκας, Τσιώλης, Μπαστιάνος. Έπαιξαν και οι: Απειρανθίτης, Διαμαντάκος, Ζήσης Α.

ΞΑΝΘΗ (Κώστας Προδρομίτης): Σαββίδης, Βαφειάδης, Σβάρνας, Παπάζογλου, Χασάνογλου, Τσέλα (46′ Καπτέλι), Παπαδόπουλος, Τσάπαρης (65′ Χαντζής), Χατζηχασάνογλου (75′ Καλογιάννης), Μελισσόπουλος, Σαμπανίδης.