Κ19: ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-1

Έ-Χ-ασε την ευκαιρία να ξεφύγει ο ΠΑΣ Γιάννινα – Στο τελευταίο 10άλεπτο τα γκολ – Με πέναλτι προηγήθηκε ο ΠΑΣ – Δύο λεπτά πριν τη λήξη πήρε το βαθμό ο Αστέρας

Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα και του Αστέρα Τρίπολης, που διεξήχθη στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις της ΕΠΣ Ηπείρου, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Μετά το 0-0 του πρώτου ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρίζου στο 80ό λεπτό. Το πέναλτι (ανατροπή του Πήλιου), αμφισβήτησαν οι φιλοξενούμενοι.

Ο Αστέρας, αντέδρασε και στο 88′, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μιχόπουλου, ο Λάσκαρης με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Βρακάς, Πήλιος (84′ Τσιούτσιος), Ρίζος, Γωγουβίτης, Ντόντης, Μπέλλος (46′ Γκρέστας), Γερονικολός (46′ Τσέλιος), Κουτσάκης, Φερεντίνος (68′ Σάλο), Πάνος (46′ Τσίρης), Ζώνιος.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γραμματικάκης, Γουσέτης (46′ Gata), Χριστόπουλος, Grozdanic (81′ Ντάικο), Θεοδωρίδης, Προύντζος (81′ Καπέρδας), Ζουγλής (46′ Λάσκαρης), Ανανιάδης, Κωστέας, Μιχόπουλος, Αντωνάκης (70′ Τσιράκης).