K19: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΒΟΛΟΣ 4-0

Άνετη νίκη ο Ολυμπιακός

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με το ευρύ 4-0 της αντίστοιχης του Βόλου, στο παιχνίδι που έγινε στο Ρέντη, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Οι παίκτες του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης της ανωτερότητάς τους, μετουσιώνοντας την υπεροχή τους σε τέσσερα γκολ.

Το σκορ για τους «ερυθρόλευκους» άνοιξε στο 41ο λεπτό ο Κασέμι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, λύνοντας με αυτόν τον τρόπο τον «γόρδιο δεσμό» της αντίπαλης άμυνας.

Τα πράγματα απλοποιήθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Κασέμι να είναι και πάλι πρωταγωνιστής στη φάση του 48’, όταν ο Μαλαμούλης με αυτογκόλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Ο Ολυμπιακός έκανε το 3-0 στο 61’ με τον Χαϊκάλη ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Παπαδάκος στο 79’.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Συλαϊδόπουλος): Παπαδούδης, Φρέρης, Γιαννούλης, Χριστοφιλόπουλος (61’ Συρμής), Ρέτσος, Χρήστου, Σπυριδάκης (73’ Πατήρας), Κασέμι, Χαϊκάλης (67’ Παπακανέλλος), Κουτσογούλας (73’ Κυρσανίδης), Λιάτσος (67’ Παπαδάκος).

ΒΟΛΟΣ: Αναμένεται