Κ19: ΛΑΜΙΑ – ΒΟΛΟΣ 2-2

Λαμία και Βόλος, μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις  – Από ένα πέναλτι-γκολ η κάθε ομάδα – Στο τέλος πήρε τον βαθμό η Λαμία

Ισόπαλη 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ19 της Λαμίας και του Βόλου, που διεξήχθη στο ενωσιακό γήπεδο Φθιώτιδας, για την 4η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Tην τρίτη της ισοπαλία σε 4 ματς γνώρισε η Λαμία, ενώ ο Βόλος πήρε τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα.

Η Λαμία άνοιξε το σκορ μόλις στο 2′ όταν μετά από ασίστ του Νικολόπουλου ο Βλαχομήτρος έφυγε στη πλάτη της άμυνας και έγραψε το 1-0.

Ο Βόλος κατάφερε να ισοφαρίσει στο 28′ με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Θεοδωρίδης με το 1-1 να είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Βόλος ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 82′ κάνοντας το 1-2. Ωστόσο οι παίκτες της Λαμίας δεν είχαν πεί την τελική τους κουβέντα.

Λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού, ο Τρούμπουλος κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Βλαχομήτρος διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

ΛΑΜΙΑ: Τρόπουλος, Καλαμπαλίκης, Αναγνωστόπουλος, Γιαννακός, Σέντης, Τρούμπουλος, Αλτάνης, Βλαχομήτρος, Νικολόπουλος, Σταθόπουλος, Λαμπρόπουλος. Θεοδωρόπουλος, Δαβης, Τασιουλας, Αλιαι, Κατσιούλας, Καντας, Πέλκας, Χυσκα, Kibja.

ΒΟΛΟΣ: Κραβαρίτης, Παπασακελαρίου, Βλιώρας, Χατζηπλής, Λογαράς, Χαλκίδης, Κατσαγεωργίου, Κανελλάκης, Θεοδωρίδης, Φουρίκης, Μπάλλας. Δεληγιαννίδης, Μυλωνάς, Μεγαγιάννης, Διαμαντόπουλος, Αφεντίτσας, Βλάμης, Μαλαμούλης, Τζιανης.