Ανατροπή και διπλό στην Αθήνα ο Άρης, με δύο γκολ του Τσιπούρα – Είχε ευκαιρίες να πάρει κάτι από το ματς ο Ιωνικός – Με 10 παίκτες ολοκλήρωσε το ματς ο Αρης
Νικηφόρα πέρασε από την Αθήνα η ομάδα Κ19 του Αρη, καθώς επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Ιωνικού, στο παιχνίδι που έγινε στο Παντελής Νικολαΐδης, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.
Ο Ιωνικός άνοιξε το σκορ μόλις στο 10’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπονέτι.
Ο Άρης με δυο γκολ του Τσιπούρα στο 15’ και στο 39’ έκανε το 1-2 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, ο Ιωνικός, πίεσε για την ισοφάριση και έχασε αρκετές ευκαιρίες.
Στο 75’ ο Άρης έμεινε με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Χρυσόπουλου.
Παρών στο Παντελής Νικολαΐδης, ήταν ο διοικητικός ηγέτης του Ιωνικού́ Γιάννης Τσιριγώτης όπως και ο προπονητής της πρώτης ομάδας Δημήτρης Σπανός, αλλά́ και ο Τεχνικός Διευθυντής Γιάννης Ξανθόπουλος.
ΙΩΝΙΚΟΣ (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Ρόκου, Ψύχας, Λάππας, Αντωνέας, Γιαλεδάκης, Πιέτρης, Παυλίδης, Αλεξανδράκης, Βλαχίδης, Μπονέτι, Γραμμένος. Αγωνίστηκαν ως αλλαγή οι Παντελαίος, Βάλλας, Βαφειάδης, Λόκα.
ΑΡΗΣ (Απόστολος Τερζής): Τρίγκατζης, Τσέρα (90′ Σγουρός), Χρυσόπουλος, Καραμανλής, Βακουφτσής, Σαλιάρης, Πάγιος, Τσιάτσιος, Σγουρός, (60′ Μακρής-90′ Μεταξάς), Τσιπούρας (Χατζηιωάννου 60′), Παναγίδης (87′ Άντσος).