Διπλό στο Περιστέρι ο Αστέρας – Συνεχίζουν στην κορυφή οι Αρκάδες
Νικηφόρα πέρασε από το Περιστέρι η ομάδα Κ19 του Αστέρα Τρίπολης, καθώς επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Ατρομήτου, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ηφαίστου Περιστερίου, για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.
Ο Αστέρας με τη νίκη αυτή εξακολουθεί να βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 2ο λεπτό με μακρινό σουτ. Ο Αστέρας αντέδρασε και έφτασε στην ισοφάριση με γκολ του Κωστέα στο 44′.
Στο 52′ ο Gata είχε σουτ στο δοκάρι και στο 60′ ο Ζουγλής με ωραία προσπάθεια και πλασέ σημείωσε το νικητήριο γκολ.
Ο Βασίλης Καπέρδας σε μια φάση στο πρώτο ημίχρονο τραυματίστηκε και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο όπου διαπιστώθηκε ότι έχει υποστεί συντριπτικό κάταγμα στον καρπό του αριστερού χεριού. Όλη η ομάδα του Αστέρα μετά το τέλος του αγώνα αφιέρωσε τη νίκη στον Καπέρδα.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Δήμος, Γεωργόπουλος, Γκίνι, Σταματούλας, Κούτρας, Πάζα, Παγώνης, Τσαντίλας, Οικονόμου, Ανθουλάκης, Δαλαμήτρας. Αγωνίστηκαν ακόμη και οι Μπουρνέλης, Παροτσίδης, Ουγκέν, Μούτσης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γραμματικάκης, Καπέρδας (26′ Παπαδημητρίου), Χριστόπουλος, Grozdanic, Θεοδωρίδης (75′ Λάσκαρης), Ανανιάδης, Προύντζος, Ζουγλής, Gata (84′ Γουσέτης), Μιχόπουλος (84′ Παπαδόπουλος), Κωστέας.