Κ19: ΑΡΗΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 2-3

Παιχνίδι με σασπένς και ανατροπή στην ανατροπή – Στο 90′ πήρε το διπλό ο Παναθηναϊκός – Είχε χαμένο πέναλτι ο Άρης

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε η ομάδα Κ19 του Παναθηναϊκού, καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 3-2 της αντίστοιχης του Άρη, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο «Α. Καραμπουρνιώτης» στην Πυλαία στη Θεσσαλονίκη, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Οι παίκτες του Άρη ήταν αυτοί που μπήκαν δυνατά στο ματς και στο 20′ έχασαν πέναλτι με τον Τσιπούρα καθώς απέκρουσε ο Λίλο Κλίντμαν. Ωστόσο στη συνέχεια οι κιτρινόμαυροι άνοιξαν το σκορ με τον Τζίμα στο 31′ με το 1-0 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το Τριφύλλι ανασυντάχθηκε και γύρισε το ματς κάνοντας την ανατροπή. Στο 60′ ο Μπιλάλ ισοφάρισε (1-1) με εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 62′ ο Προδρομίτης με κεφαλιά ολοκλήρωσε την ανατροπή κάνοντας το σε 1-2.

Στο 80′ ο Άρης ισοφάρισε σε 2-2  με τον Μαρμαρίδη, αλλά οι πράσινοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Στο 90′ ο Κυριόπουλος έβγαλε εξαιρετική κάθετη προς τον Μπιλάλ, ο οποίος εκτέλεσε για το τελικό 2-3 δίνοντας τη νίκη απέναντι σε μια ομάδα που είχε αρχίσει το πρωτάθλημα με δύο σερί νίκες.

ΑΡΗΣ: Τρίγκατζης, Τσιάτσιος, Μαρμαρίδης, Καραμανλής, Βακουφτσής, Σαλιάρης, Πάγιος, Ρ. Σγουρός (60’ Γιαννακού), Τζίμας (73’ Χατζηϊωάννου), Τσιπούρας (73’ Βασιλείου), Παναγίδης (60’ Τσέρα, 85’ Η. Σγουρός).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κλίντμαν, Τσεβάς, Παυλάκης, Χαχούλης (46′ Καρνέσης), Προδρομίτης, Κωστόπουλος (60′ Πορφυρόπουλος), Συμεωνίδης, Κυριόπουλος (89′ Θ. Νταμπίζας), Βολάκης (46′ Φρόκου), Καλός (85′ Τόρρα), Μπιλάλ.