Κ19: ΑΡΗΣ – ΟΦΗ 2-1

Τρίποντο στις …καθυστερήσεις, με ανατροπή ο Αρης – “2 στα 2” οι κιτρινόμαυροι – Δύο γκολ ο Τσιπούρας και το μήνυμα “Άγγελε ζεις”

Τη δεύτερη νίκη του σε ισάριθμα ματς πανηγύρισε η ομάδα Κ19 του Άρη, καθώς επικράτησε με 2-1 επί της αντίστοιχης του ΟΦΗ, στο παιχνίδι που έγινε στο δημοτικό γήπεδο Πυλαίας στη Θεσσαλονίκη, για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με τον Θεοδοσουλάκη να εκμεταλλεύεται με τον καλύτερο τρόπο την πάσα του Βιτώρου και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας των «κιτρινόμαυρων», για το 0-1, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α΄ημίχρονο.

Στο 76’ ο Τσιπούρας πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης για τον Άρη, με πλάγιο σουτ από την γωνία της μικρής περιοχής.

Ο ΟΦΗ έχασε άλλη μια ευκαιρία να προηγηθεί εκ νέου στο 80’, με τον Χαλκιαδάκη να αστοχεί σε σουτ εξ επαφής.

Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσιπούρας με σουτ από το όριο της μικρής περιοχής, νίκησε τον Μιράσι για το τελικό 2-1.

Ο Δημήτρης Τσιπούρας αφιέρωσε τα γκολ στον πρόωρα αδικοχαμένο ξάδελφο του Άγγελο Τσιπούρα, φορώντας μια φανέλα με το μήνυμα “Άγγελε ζεις” (φωτο κάτω). Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Τσιπούρας είναι ο πρώτος σκόρερ του Άρη, αλλά και του πρωταθλήματος πετυχαίνοντας και τα τέσσερα γκολ της κιτρινόμαυρης ομάδας!

ΑΡΗΣ (Τ. Τερζής): Τρίγκατζης, Τσέρα (70′ Βασιλείου), Γιαννακου (90′ Τότσικας), Καραμανλής, Βακουφτσής, Σαλιάρης, Πάγιος, Τσιάτσιος, Σγουρός Ρ. (45′ Τζίμας), Τσιπούρας (90′ Σγουρός Η.), Παναγιδης (83′ Χατζηϊωάννου).

ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής):  Μιράσι, Χνάρης Γρ. (75’ Αμανάκης), Γωνιωτάκης, Βιτώρος, Κορνιλάκης, Βασιλάκης, Λέλεκας (60’ Χνάρης Κ.), Αποστολάκης, Μπέκου (86’ Γιακουμάκης), Θεοδοσουλάκης (75’ Χαλκιαδάκης), Σωμαράκης (86’ Καφούσης).