Διπλό στην Αθήνα ο Αστέρας Τρίπολης – Δύο εύστοχες απευθείας εκτελέσεις φάουλ του Μιχόπουλου, έδωσαν τη νίκη στους Αρκάδες
Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα Κ19 του Αστέρα Τρίπολης, καθώς επικράτησε εκτός έδρας με 2-1 της αντίστοιχης του Απόλλωνα, στο παιχνίδι που έγινε στη Φυλή, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.
Ο Αστέρας με δύο απευθείας εκτελέσεις φάουλ του Μιχόπουλου στο 54ο και στο 74ο λεπτό, έφυγε νικητής από την έδρα του Απόλλωνα με 1-2.
Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει προσωρινά στο 63′ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Αράπι η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τριανταφυλλίδης σημείωσε το 1-1.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κυρίτσης, Χατζημάρκος, Παπαδόπουλος (90′ Πρωτονοτάριος), Ριτσοτακης, Τριανταφυλλίδης (70′ Παυλής), Δούμας, Λάσκα, Τζιχριτζής, Μουστάκας, Πίκουλας, Αράπι (80′ Κακιούσιος).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Γραμματικάκης, Γουσέτης (63′ Gata) , Παπαδημητρίου, Grozdanic, Θεοδωρίδης, Προυτζος, Ανανιάδης, Μιχόπουλος (75′ Ντάικο), Ζουγλής, Αντωνάκης (56′ Τσιράκης), Κωστέας.