Πρώτο τρίποντο της Ξάνθης στο πρωτάθλημα – Κατέβασε “ρολά” ο Λάμπρος Αντωνόπουλος
Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα Κ17 της Ξάνθης, καθώς επικράτησε με 1-0 της αντίστοιχης της Λάρισας, στο παιχνίδι που έγινε στο αθλητικό κέντρο Πηγαδίων, για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.
Η Ξάνθη είχε την κατοχή και την κυκλοφορία της μπάλας, αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει περισσότερα τέρματα δεδομένου ότι ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ Λάμπρος Αντωνόπουλος, βρέθηκε σε μεγάλη μέρα.
Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Τουλουμενίδης στο 75′, με τους παίκτες των Γιάννη Δημητριάδη και Κώστα Προδρομίτη να έχουν και δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Μετεντζίδη στο 67′.
ΞΑΝΘΗ: Τσομπανίδης, Τυριάκης, Καραγιαννίδης, Κουτσός, Μαρκοσιάν (68′ Ρεμπεσιώτης), Αναστασιάδης, Καρυπίδης (58′ Τσελεπάκης), Χότσκα (89′ Τσολακίδης), Ιωσηφίδης, Μετεντζίδης (89′ Βαρσάμης), Πιστικός (68′ Τουλουμενίδης).
ΛΑΡΙΣΑ: Αντωνόπουλος Λ., Μπόρος, Μπαργιώτης, Χαλδούπης, Στάμος, Τσιούπρος, Νινίκας, Ασίκογλου (85′ Κουκλομένος), Υδραίου (46′ Βάιος), Κούκος, Κυρίτσης (77′ Γκουλιός).