Κ17: ΞΑΝΘΗ – ΑΡΗΣ 2-2

Χορταστική ισοπαλία του ΑΟ Ξάνθη με τον Άρη στα Πηγάδια

Ισόπαλη 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ17 της Ξάνθης και του Άρη, στο παιχνίδι που έγινε στα Πηγάδια της Ξάνθης, για την 10η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Μετά από συγκλονιστική αναμέτρηση, στην διάρκεια της οποίας οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν, μετά βρέθηκαν πίσω στο σκορ και τελικά ισοφάρισαν, οι δυο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς, αποτέλεσμα που τις διατηρεί ισόβαθμες στους 14 βαθμούς.

Οπως αναφέρει η Ξάνθη Σπορ, από όπου και η φωτογραφία, το σκορ άνοιξε στο 39′ με κεφαλιά του Αγοραστού από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από αριστερά του Πέτρου Νικολαΐδη. Τρια λεπτά μετά, στο 42ο λεπτό, ισοφάρισε ο Αμπεριάδης με πλασέ και στο 57′ έγινε το 1-2 με τέρμα του Σταυρόπουλου.

Ωστόσο η Ξάνθη κατάφερε να ισοφαρίσει στο 88′ όταν ο σκόρερ Αγοραστός κέρδισε το πέναλτι που το μετέτρεψε σε γκολ με εύστοχη ο Τουλουμενίδης.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ (Προδρομίτης – Δημητριάδης): Νικολακούλης, Μητρούσης, Βαρσάμης (69′ Γιαρματζίδης), Λουλούδης, Ζαχάρης, Τσελεμπάκης (81′ Τσολακίδης), Ζεκιράι (53′ Μπουτσικούδης), Τηλαβερίδης, Αγοραστός, Δεληγιαννίδης, Νικολαΐδης (53′ Τουλουμενίδης).

ΑΡΗΣ: Γεωργιάδης, Σεβαστίδης, Παπαιωάννου, Τσομπανίδης, Τανούλης, Κοντονικολάου, Αμπεριάδης, Αλμυράς, Ζλάτκος, Τσαλίκογλου, Σταυρόπουλος.