Κ17: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 2-2

«Τσίμπησε» το βαθμό στις καθυστερήσεις ο Παναιτωλικός

Ισόπαλη 2-2 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ17 του Παναιτωλικού και του ΠΑΣ Γιάννινα, που διεξήχθη στο Αθλητικό Κέντρο Emileon, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος K17 της Super League.

Ο Παναιτωλικός ήρθε προηγήθηκε στο 13’ με με πλασέ του Κουντούρη, μετά από ασθενή απόκρουση του Καρυφαλλιά. Στο 19′ οι Αγρινιώτες είχαν δοκάρι με τον Μπρατσιώτη.

Ο ΠΑΣ ισοφάρισε στο 30’ όταν ο Σάλο εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην περιοχή του Παναιτωλικού και με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής εκανε το 1-1. Στο 68’ οι Γιαννιώτες πήραν το προβάδισμα, όταν ο Βλέτσας βρήκε τον Σάλο και αυτός με ωραίο εναέριο σουτ έκανε το 2-1.

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από φάουλ του Κοντούρη ο Μποκώρος με κεφαλιά ισοφάρισε στο τελικό 2-2.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Παπασωτήρης, Μόκκας (83’ Τουφεκούλας), Κουτσουπιάς, Μποκώρος, Καπνιάρης, Ράδος, Κοντούρης, Γιωτόπουλος (58’ Μωραΐτης), Κυριαζής (83’ Μπίζος), Γαλιάτσος (83’ Βλαχοδημος), Μπρατσιώτης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Καραφυλλιάς, Αθανασίου, Μίνης, Ντούκας, Παύλου, Λώλης, Ζωγράφος (73’ Λυκόπουλος), Χρήστου (83’ Τσάγκας), Βλέτσας, Καφενζής (61’ Τσίτας), Σάλο (83’ Νίττας).