Κ17: ΛΑΜΙΑ – ΠΑΟΚ 1-3

Νίκη με ανατροπή και κορυφή για τον ΠΑΟΚ

Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του ΠΑΟΚ, καθώς επικράτησε με 3-1 της αντίστοιχης ομάδας της Λαμία, στο παιχνίδι που έγινε στο ενωσιακό γήπεδο Φθιώτιδας, στο Φραντζή, για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Οι παίκτες της Λαμίας ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 37’ όταν μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Κοντονίκος με προβολή έκανε το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ βρήκε γρήγορα τα πατήματά του στο γήπεδο και κυριάρχησε πλήρως.

Στο 50’ ο Τζίμας κέρδισε τη μπάλα μέσα στην περιοχή και πλάσαρε για το 1-1. Στο 58’ ο Αλμασίδης έκανε το σουτ, ο αντίπαλος απέκρουσε, αλλά ο Βασιλειάδης βρέθηκε στο σωστό σημείο για να βάλει τον Δικέφαλο μπροστά στο σκορ.

Τέλος, στο 63’ ο Πασαχίδης έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα μετά την επαναφορά από το σουτ του Σvάουτσνερ, διαμορφώνοντας το τελικό 1-3.

Οι παίκτες του Πέτρου Τσιαπακίδη είχαν και δύο δοκάρια, στο 60’ και στο 75’.

ΛΑΜΙΑ: Καραγιάννης Γκλάβας, Κατσίκας, Κούτλας, Αλαμάνης, Νικολόπουλος, Κλειτοράκης, Αποστόλου, Καψής, Καρασαντές, Κοντονίκος

ΠΑΟΚ: Κιάτος, Κούπενος, Σκούρτης, Φίλων, Πασαχίδης (75’ Καλιόγλου), Αλμασίδης (75’ Βαγιωνάς), Γανόπουλος (51’ Ιγνατίου), Σvάουτσνερ, Τζίμας, Παπαγεωργίου (75’ Ιμπραήμ), Βασιλειάδης (75’ Δελιόπουλος).