Πήρε το τρίποντο στο Περιστέρι, με πέναλτι η ΑΕΚ – Δύο γκολ για την Ενωση ο Γκολφίνος – Ο Πατσατζόγλου το γκολ του Ατρόμητου
Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Ατρομήτου, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ηφαίστου στο Περιστέρι, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.
Με τη νίκη αυτή η ΑΕΚ “έπιασε” στην τρίτη θέση της βαθμολογίας τον Ατρόμητο.
Η ομάδα του Ιβάν Νεντέλκοβιτς προηγήθηκε στο 19′ με γκολ του Γκολφίνου, με το 0-1 να είναι το σκορ ημιχρόνου.
Ο Ατρόμητος ισοφάρισε στο 62′ με σουτ του Πατσατζόγλου, που κόντραρε πάνω στον Αντωνόπουλο.
Η ΑΕΚ απάντησε άμεσα με το πέναλτι που κέρδισε ο Τρέμμας και αξιοποίησε ο Γκολφίνος στο 65′. Στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Παναγιώτου του Ατρόμητου.
Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε και ο Τσαντίλας του Ατρομήτου για διαμαρτυρία.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Αναμένεται
ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Μαρίνης, Τρέμμας, Αντωνόπουλος, Καραστέργιος, Χαλίλι, Κατσαούνος (Σεφερλής) Γιαματζίδης, Πιτιλάκος (Λαντίκας) Κυρσανίδης (Μούτσα) Κοντός (Κοντάκης) Γκολφίνος.