Κ17: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 5-3 [VIDEO]

Έριξε “πεντάρα” ο Αστέρας Τρίπολης – Καλό ματς με 8 γκολ – Ένα γκολ στο πρώτο μέρος και άλλα επτά στα τελευταία 30 λεπτά – Το πάλεψε ο Πανιώνιος

Σημαντική νίκη πανηγύρισαν οι παίκτες της ομάδας Κ17 του Αστέρα Τρίπολης, καθώς επικράτησαν με 5-3 των αντίστοιχων του Πανιώνιου, στο παιχνίδι που έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο βοηθητικό γήπεδο του «Θ. Κολοκοτρώνης», για την 1η Αγωνιστική του 4ου Γύρου, του Α’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Ο Αστέρας με τη νίκη του αυτή, έγινε συγκάτοικος στην 3η θέση με τον Παναθηναϊκό και βρίσκεται 4 βαθμούς πίσω από τον 2ο Ολυμπιακό. Οι Αρκάδες πλέον αναπτέρωσαν τις ελπίδες τους για κάτι καλύτερο στη συνέχεια, έχοντας φυσικά ως στόχο, τη συμμετοχή τους στο final-4.

Σ’ ένα εντυπωσιακό ματς με πολλά γκολ, ο Αστέρας προηγήθηκε μόλις στο 6′ όταν ο Γλέζος εκμεταλλευόμενος την αδράνεια της άμυνας, βγήκε τετ α τετ και με ωραίο πλασέ έκανε το 1-0. Από εκεί και μετά έπρεπε να φτάσει το 62ο λεπτό για να σημειωθεί γκολ. Ο Μαρίνος μετά από έξοχη προσωπική ενέργεια, προσπέρασε δύο αντιπάλους και στη συνέχεια με αριστερό πλασέ, έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία, κάνοντας το 2-0. Πάλι ο Μαρίνος στο 68’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ έγραψε το 3-0.

Ο Πανιώνιος στο 70’ μείωσε σε 1-3 με τον Νομικό, αλλά οι Αρκάδες τρία λεπτά μετά (73’) έκαναν το 1-4 με σουτ του Γλέζου.

Στο 80’ ο Πανιώνιος, μείωσε και πάλι στην αναμέτρηση, για το 4-2 με γκολ του Δαυίδη, ενώ στο 89′ ο Τζίμας σημείωσε το 2-5.  Στις καθυστερήσεις ο Μαχαίρας μείωσε για τους Νεοσμυρνιώτες, διαμορφώνοντας το τελικό 5-3.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιμόπουλος, Τσέκος, Μαχαίρας, Ζορμπάς, Χριστόπουλος, Αντζούλας, Μπλάτσος, Γλέζος, Τζίμας, Κανελλόπουλος, Μαρίνος. Έπαιξαν και οι: Κάρδαρης, Κωτσόπουλος, Ρούνης, Λιαρίκος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Σκορδάκης, Γρηγορόπουλος, Κορακιανίτης, Καμπουρούδης, Πολυμερόπουλος, Αντζέλι, Τούντας, Πάτσης, Δαυίδης, Οικονόμου, Καλαμάρης. Έπαιξαν και οι: Γρίβας, Ζώτος, Νομικός, Μαχαιράς, Ιωαννίδης.