Πήρε το τρίποντο ο Αστέρας, με δύο γκολ του Παπαδόπουλου, στο πρώτο ημίχρονο
Την τρίτη νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του Αστέρα Τρίπολης, καθώς επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης ομάδας του Απόλλωνα Σμύρνης, στο παιχνίδι που έγινε στο βοηθητικό γήπεδο του “Θ. Κολοκοτρώνης”, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.
Ο Αστέρας άνοιξε το σκορ στο 35′ με τον Παπαδόπουλο, ενώ στο 46′ ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ στο 70ό λεπτό.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Θάνος (73′ Βαλληνδράς), Αφματάι, Ρουμελιώτης (73′ Καλόγηρος), Τσαούσης, Λάσκαρης, Παπαδημητρίου, Ντερβίση, Ζάντζας, Κουτσιούδης, Παπαδόπουλος, Ελέζι (73′ Μποτόπουλος).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Αναμένεται