Κ17: ΑΡΗΣ – ΠΑΟΚ 1-1

Δυνατό και σκληρό ματς – Ο Άρης άνοιξε το σκορ και ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε – Με 10 παίκτες οι ασπρόμαυροι από το 58’

Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Κ17 του Αρη και του ΠΑΟΚ, που διεξήχθη στο δημοτικό γήπεδο της Πυλαίας, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Το παιχνίδι ήταν δυνατό και σκληρό, νευρικό κατά βάση στο α’ ημίχρονο και με αρκετές ευκαιρίες στην επανάληψη.

O Αρης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 52’ με τον Αλμυρά μετά από λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα. Ακολούθησε ματς για γερά νεύρα, δεν έλειψαν οι κάρτες και η αποβολή στο 58’ του Γεωργιάδη για τον ΠΑΟΚ.

Η ομάδα του Πέτρου Τσιαπακίδη βρήκε τον τρόπο ν’ αντιδράσει. Στο 70’, ο Γκούμας εκτέλεσε το φάουλ από δεξιά και με ωραία κεφαλιά ο Φίλων ισοφάρισε, στο τελικό 1-1.

ΑΡΗΣ (Καζάνας): Γεωργιάδης (88′ Ανατολάκης), Σεβαστίδης, Αυγίδης (85′ Ζλάτκος), Τσομπανίδης, Τανούλης, Καλτσάς, Μακρής, Αλμυράς, Αμπεριάδης, Τσαλίκογλου(89′ Κοντονικολάου) , Καρυπίδης, (88′ Χατζόπουλος).

ΠΑΟΚ (Τσιαπακίδης): Αγγελίδης, Γεωργιάδης, Δεληγιάννης, Καστίδης (80’ Αλμασίδης), Πασαχίδης, Κωττάς, Αδάμ, Παπαγεωργίου (58’ Φίλων), Γκιτέρσος (58’ Τζίμας), Γκούμας, Βασιλειάδης (85’ Γανόπουλος).