Κ17: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 3-2

Προηγήθηκε 2-0 ο Απόλλων – Ισοφάρισε σε 2-2 ο Ατρόμητος – Στο 82′ το γκολ της νίκης του Απόλλωνα

Σπουδαία νίκη και την πρώτη της στο πρωτάθλημα, πανηγύρισε η ομάδα Κ17 του Απόλλωνα Σμύρνης, καθώς επικράτησε με 3-2 της αντίστοιχης ομάδας του Ατρόμητου, στο παιχνίδι που έγινε στη Φυλή, για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Δείχνοντας μέταλλο και σκοράροντας στο 82′ έχοντας δει το 2-0 του πρώτου ημιχρόνου να γίνεται 2-2 ο Απόλλωνας πήρε μια σπουδαία νίκη.

Ο Απόλλωνας άνοιξε στο σκορ μόλις στο 6′ με τον Κωσταδήμα. Στο 20′ πάλι Κωσταδήμας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (που κέρδισε ο Καλύμνιος) έκανε το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόμου.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος μείωσε στο 50′ με γκολ του Πιζάνια με πέναλτι, και πάλι ο Πιζάνια ισοφάρισε σε 2-2 στο 60′.

Ο Απόλλωνας 82′ πήρε τη νίκη με γκολ του Στεφάνου, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Ζαρκόπουλος, Ρουμελιώτης (80′ Ρούτσης), Αλεφράγκης (80′ Στεφάνου), Φυτσίλης, Παπαδόπουλος, Δοριζάς (80′ Χριστοδούλου), Γκουρτζιούπας, Σοφούλης, Κωσταδήμας, Καλύμνιος, Παπαϊωάννου (60′ Καρποντίνης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Σταυριανάκος, Σκλάβος, Αγγέλης, Δέδε, Μπέης, Πούλος, Πιζάνιας, Σκένδρος, Λέντζας, Αμπαρτζίδης, Μπέκος.