Κ17: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 1-2

Πήρε το τρίποντο στη Φυλή ο Αστέρας, με ανατροπή – Στα τελευταία λεπτά το γκολ της νίκης

Νικηφόρα πέρασε από την Αθήνα η ομάδα Κ17 του Αστέρα, καθώς επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Απόλλωνα Σμύρνης, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Πανοράματος Φυλής, για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ17 της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό με τον Κωσταδήμα, αλλά ο Αστέρας ισοφάρισε στο 37′ με τον Καλλαντζή και ο Τόλιος ολοκλήρωσε την ανατροπή για το τελικό 1-2 στο 87ο λεπτό, δίνοντας την νίκη στους Αρκάδες.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Γεωργιαδης, Δωριζας, Φυτσιλης, Παπαδόπουλος, Αλεφράγκης, Σοφούλης (60′ Χριστοδούλου), Μανέτας, Καρποντίνης, Ρουμελιώτης (70′ Παπαιωάννου), Κωσταδήμας, Τζαβάρας

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Βαλληνδράς, Μποτόπουλος, Καλογήρος, Καραγλάνης, Λάσκαρης, Καλλαντζή (89′ Δαγλάς), Ντερβίση (89′ Τσαούσης), Ζαντζάς, Κουτσιούδης (65′ Τόλιος ), Παπαδόπουλος Α., Ελέζι (65′ Σκιαδάς)