Κ15: ΠΑΟΚ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-0

Νίκη στην πρεμιέρα η Κ15 του ΠΑΟΚ – Αντιστάθηκε ο Ατρόμητος, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει την ισοφάριση

Πρώτο τεστ επιτυχές για τους αγχωμένους “μικρούς” της ομάδας Κ15 του ΠΑΟΚ, που επικράτησαν με 1-0 της αντίστοιχης του Ατρόμητου, στο παιχνίδι που έγινε στη Σουρωτή, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Η ομάδα των Ορφανού και Μπίκα είχε ένα καλό α’ ημίχρονο με εμφανή υπεροχή και κατοχή της μπάλας, όπως και δημιουργία αρκετών φάσεων.

Σε μια από αυτές, στο 32′, έφτασε στο γκολ με τον Τσίτσιλα να πλασάρει από κοντά τον αντίπαλο τερματοφύλακα, έπειτα από την κάθετη πάσα του Τσιφούτη.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο με τον Ατρόμητο να πιέζει για την ισοφάριση, ωστόσο ο ΠΑΟΚ αντεπεξήλθε και μάλιστα έφτασε κοντά και σε δεύτερο γκολ.

ΠΑΟΚ: Μπελερής, Κοσίδης, Βυρσοκινός, Σελλάς (57′ Μπάγιος), Ντούνγκα, Ελευθεριάδης (57′ Μύθου), Παπανικόπουλος, Τσιφούτης (70′ Ταχμετζίδης), Καρακώστας (40′ Πάνος), Τσίτσιλας, Ρωμανίδης (65′ Καραγκιόζης).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Αναμένεται