Κ15: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΠΑΟΚ 0-4

Εντυπωσιακή πρεμιέρα για τους Παίδες του ΠΑΟΚ

Με το εμφατικό 4-1 επικράτησε εκτός έδρας η ομάδα Κ15 του ΠΑΟΚ, επί της αντίστοιχης του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι που έγινε το πρωί του Σαββάτου, στο Emileon, για την 1η αγωνιστική του Β’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Αν εξαιρέσει κανείς το πρώτο αναγνωριστικό δεκάλεπτο, η εικόνα του ΠΑΟΚ στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Super League ήταν εξαιρετική.

Η ομάδα των Βασίλη Μήττα και Πέτρου Τσιαπακίδη δεν άφησε περιθώριο αμφισβήτησης στον γηπεδούχο Παναιτωλικό, είχε την κατοχή της μπάλας, τη δύναμη, τη διάθεση, τις ευκαιρίες. Εξ ου και το 0-4.

Με δύο γκολ του Καράκουτη και δύο του Κούτσια  η Κ15 ξεκίνησε με νίκη, μα κυρίως με αυτοπεποίθηση. Στο 18’ άνοιξε το σκορ ο ΠΑΟΚ με τον Καράκουτη, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε την επαναφορά της μπάλας από το δοκάρι στο σουτ του Κούτσια. Ο

ίδιος παίκτης έκανε το 0-2 στο 53’ και δύο λεπτά μετά ήταν η σειρά του Κούτσια για το 0-3, ο οποίος μάλιστα πήρε την ασίστ από τον Καράκουτη. Τέλος, στο 70’ ξανά  ο Κούτσιας πλάσαρε ωραία για το 0-4.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Βοϊδής, Βασίλας (66’ Σαράκης), Παχνής, Χρήστου, Ντζάλας, Τσιακούμης (41’ Κρανιώτης), Λάκκας (69’ Παπαδήμας), Δήμος (78’ Αλομπισάτ), Τρομπούκης, Σοροβός, Βλάχος (74’ Κοκώνης).

ΠΑΟΚ: Τσιόπτσης, Κιτσάκης, Τσαγκαλίδης, Χνάρης (72’ Παϊραζίδης), Θεοδωρίδης, Ταϊτζόγλου (54’ Κουίδης), Στοϊνοβιτς (71’ Κουλιεράκης), Μπουρνέλης (66’ Ρούτσης), Κούτσιας, Κωνσταντέλιας, Καράκουτης (66’ Τσιάτρης).