Κ15: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 5-2

Πρεμιέρα με το δεξί ο Παναθηναϊκός, με ανατροπή …και πεντάρα

Πρεμιέρα με νίκη για την ομάδα Κ15 του Παναθηναϊκού, καθώς επικράτησε με 5-2 της αντίστοιχης του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι που έγινε στο προπονητικό κέντρο του Παναθηναϊκού, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 24’ με σουτ του Γιωτόπουλου. Το Τριφύλλι αντέδρασε και πριν λήξει το ημίχρονο κατάφερε αρχικά να ισοφαρίσει με τον Μπρέγκου στο 35’ και εν συνεχεία στο 39′ ολοκλήρωσε την ανατροπή με τέρμα που πέτυχε ο Γεωργουλάκης ο οποίος έγραψε το 2-1. Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο Γιωτόπουλος είχε δοκάρι.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, οι ποδοσφαιριστές του Αντρέα Ντρένοβα, με γκολ του Κορρέ ανέβασαν τον δείκτη του σκορ στο 3-1, ενώ λίγο αργότερα ο Παναιτωλικός ξαναμπήκε στο ματς εκμεταλλευόμενος αδράνεια στην πράσινη άμυνα, με πάλι τον Γιωτόπουλο να μειώνει σε 3-2 για τους Αγρινιώτες.

Ένα ακόμα γκολ, το δεύτερο προσωπικό, από τον Μπρέγκου με υπέροχη ατομική ενέργεια, ουσιαστικά «κλείδωσε» την υπόθεση νίκη για τον Παναθηναϊκό, ενώ ο Σιακκάς ήταν αυτός που προσθέτοντας το όνομά του στη λίστα των σκόρερ, «έγραψε» το τελικό 5-2.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Αποστολάκης, Σκαρλατίδης, Δουβίκας (25’ Μακρυγιάννης), Λιναρδάκης, Μερκούρης, Μπεβάρδος (70’ Πόθας), Γεωργουλάκης (70’ Σιακκάς), Τσέλιος (60’ Νικολάου), Κορρές, Μπρέγκου, Ρομάνο (46’ Τσιάβος).

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Δουφέκας, Τουφεκούλας, Ζαμπάρας (75’ Γιαννόπουλος), Βλαχογιάννης (40’ Κυριαζής), Τασιούλας, Μόκκας, Γαλαζούλας (65’ Σαλαγιάννης), Καπνιάρης, Αγγελόπουλος (69’ Χισενάι) Γαλιάτσος, Γιωτόπουλος.