Κ15: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΟΦΗ 6-0

Σαρωτική πρεμιέρα για την Κ15 του Ολυμπιακού –  Χατ τρικ ο Κωστούλας

Ιδανικό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα για την ομάδα Κ15 του Ολυμπιακού, καθώς επικράτησε με 6-0 της αντίστοιχης του ΟΦΗ, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Προοδευτικής, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν πολύ δυναμικά το ματς και μόλις στο 4’ ο Δαρβίρας έκανε το 1-0 με το εύστοχα εκτελεσμένο πέναλτι.

Στο 15’ ο Κωστούλας με ανάποδο ψαλίδι διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του και στο 17′ ο Κτενάς με διαγώνιο σουτ έκανε το 3-0.

Στο 52’ ο Κωστούλας πλάσαρε εύστοχα πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς για το 4-0 του ημιχρόνου.

Ο Κωστούλας πέτυχε χατ τρικ στο 57’ ενώ το τελικό 6-0 για τον Ολυμπιακό διαμόρφωσε από την «άσπρη βούλα» ο Καρακώστας στο 67ο λεπτό.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Γκόγκος, Σουλανιάκου, Καρκατσάλης, Τζώρτζης (50’Καρακώστας), Κτενάς (50’ Μιχαηλίδης), Πλης (58’ Τζερεβελάκης), Κωστούλας, Δαρβίρας (58’ Φίλης), Ζουριδάκης (62’ Φράγκος).

ΟΦΗ: Μανιός, Λαγουδάκης (65’ Ακουμιανάκης), Μπεϊνάς, Νινιράκης, Κωνσταντακόπουλος, Χαραλάμπης, Τσελεγγίδης (55’ Ντρέκα), Ντάγια, Πατραμάνης (70’ Μιχαλάκης), Καστελλιανάκης (70’ Καινουργιάκης), Δεσποτόπουλος (55’ Χνάρης).