Κ15: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ 3-3

Πήρε βαθμό ο Αστέρας στο Ρέντη, στην πρεμιέρα

Σ’ ένα όμορφο παιχνίδι που είχε έξι γκολ, δύο δοκάρια και πολλές ευκαιρίες, η ομάδα Παίδων Κ15 του Ολυμπιακού παραχώρησε ισοπαλία 3-3 στην αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης στο παιχνίδι που έγινε στο Ρέντη, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Η ομάδα του Νίκου Τοπολιάτη (σ.σ.: αντικατέστησε τον Γιώργο Παπακωστούλη), ήταν καλύτερη είχε δύο δοκάρια, πολλές ευκαιρίες και άξιζε να πάρει τους τρεις βαθμούς. Ωστόσο οι παίκτες του Αστέρα είχαν τις απαντήσεις και έφυγαν από το Ρέντη με το βαθμό της ισοπαλίας.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 24’ μετά από ατομική ενέργεια του Φλώκου. Δέκα λεπτά αργότερα (34’) οι κιτρινομπλέ αντέδρασαν και ισοφάρισαν. Ο Καλαμαράς με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πούλιου για το 1-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι πήραν και πάλι κεφάλι στο σκορ. Ο Γιαδελάκης με εκπληκτική λόμπα, λίγα μέτρα μετά τη μεσαία γραμμή, «κρέμασε» τον Παναγόπουλο και πέτυχε το 2-1.  Στο 54’ ο ΑΣΤΕΡΑΣ χάρη στην κεφαλιά του Καλογερόπουλου έφερε και πάλι το ματς στα ίσα.

Δύο λεπτά αργότερα (56’) ο Ολυμπιακός πέτυχε το 3-2 με με κοντινό σουτ του Γιαδελάκη μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Κουτσογούλα, και ασταθή απόκρουση του Παναγόπουλου.

Οι Αρκάδες δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Στο 64’ μετά από σουτ του Καντέλη η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Κατηφόρης την έστειλε άθελα του στα δίχτυα της δικής του εστίας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Νίκος Τοπολιάτης): Πούλιος, Κατηφόρης, Μπομπότης, Ρέτσος (76′ Πρέλιας), Γιαλεδάκης, Χρήστου, Σταυρόπουλος, Φλώκος (50′ Πάνος), Μόσχος (59′ Μάνδρος), Κουτσογούλας, Ποιμενίδης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Γρηγόρης Παναγιώταρος): Παναγόπουλος, Κωστούρος, Ρουμελιώτης, Καλογερόπουλος, Παπαθεοδωρίδης, Φραγκιαδάκης, Κλέωπας (51′ Ασημάκης), Ρουμπιές, Καλαμάρας (69′ Τσιώλης), Καντέλης, Μπάτσι.