Κ15: ΟΦΗ – ΑΕΚ 0-3

Πέρασε με τριάρα στην πρεμιέρα, από το Ηράκλειο η ΑΕΚ

Η ομάδα Κ15 της ΑΕΚ επικράτησε στην πρεμιέρα στο Ηράκλειο με 3-0 της αντίστοιχης του ΟΦΗ, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ατσαλένιου στο Ηράκλειο, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Οι «κιτρινόμαυροι», οι οποίοι είχαν τέσσερα δοκάρια στο α’ ημίχρονο, με τους Ανδρικόπουλο και Σαρρή, άνοιξαν το σκορ στο 42’, με τον Ανδριώτη να σουτάρει εντός περιοχής και να στέλνει τη μπάλα στη δεξιά γωνία της εστίας του Κότσι.

Στο 47’ ο Ανδρικόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0 για την ΑΕΚ και στο 50′ ο Σβίγκος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Στο 55’ ο Τακάκης βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο γκολκίπερ, ο οποίος έδιωξε την μπάλα. Στο 59’ ο Κουτσουπιάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας των φιλοξενούμενων, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο μέσος του ΟΦΗ μπήκε στην περιοχή από δεξιά και σούταρε, με τον Αναργύρου να μπλοκάρει.

Στο πρωτάθλημα Κ15 η διάρκεια του αγώνα είναι 80 λεπτά (2Χ40′)

ΟΦΗ: Κότσι, Νοικοκυράκης, Μπλίντο, Καλαϊτζάκης, Ρολάκης, Κουτσουπιάς, Βιδιαδάκης (65’ Λίμε), Τσερεβελάκης (41’ Κοζανίδης), Γκιαουράκης, Αδαμάκης (60’ Μπλουσάι), Τακάκης.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Αναργύρου, Σβίγκος (Χατζηροδίτης) Κωνσταντινίδης (Δαρδαμάνης) Ψυρόπουλος, Χατζηνοκολάου, Μαρούτσης, Ανδρικόπουλος, Σαρρής (Αβράσογλου) Ανδριώτης (Κλάψας) Ελέζι, Φράγκου (Πεχλιβανίδης).