Κ15: ΗΡΑΚΛΗΣ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 2-1

Ακόμη μια νίκη ο Ηρακλής και μάλιστα με ανατροπή – Έχασε πέναλτι ο Παναιτωλικός – Τι κι αν έχει η ομάδα μύρια προβλήματα – Οι Παίδες του Ηρακλή απέδειξαν για άλλη μια φορά ότι έχουν την καλύτερη ομάδα μετά τον ΠΑΟΚ στον Β΄όμιλο

Άλλη μια νίκη πανηγύρισε η ομάδα Κ15 του Ηρακλή, καθώς το Σάββατο το πρωί επικράτησε με 2-1 της αντίστοιχης του Παναιτωλικού, στο παιχνίδι που έγινε στη Μίκρα, για την 4η αγωνιστική του 3ου γύρου, του Β’ ομίλου, του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.

Ο Παναιτωλικός κατάφερε να προηγηθεί με γκολ από τα …αποδυτήρια, καθώς μόλις στο 2ο λεπτό έκανε με γκολ του Ντούλια το 0-1, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ο  «Γηραιός» αντέδρασε στην επανάληψη και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 55’ με τον Κοσίδη, ο οποίος έκανε το 1-1. Την ανατροπή ολοκλήρωσε στο 67′ ο Ανθουλάκης ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Ο Παναιτωλικός είχε την ευκαιρία να φύγει με το βαθμό της ισοπαλίας απ΄πο τη Θεσσαλονίκη αλλά το πέναλτι του Μπελεβώνη απέκρουσε εντυπωσιακά ο Αταμιάν!

ΗΡΑΚΛΗΣ (Δημήτρης Τότας): Αταμιάν, Ιορδανίδης, Κατσουλίδης, Τσαπικούνης, Πισιώτης, Κούφας, Κριμιτζάς, Τσακιρίδης, Στόιος, Ανθουλάκης, Κοσίδης, ενώ μπήκαν και οι Αποστολίδης, Τζιμούδης, Καρακίτσος, Κουτρουλίδης.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Αλέξανδρος Ρήγας): Καρβέλης, Φραγκούλης (77′ Καταρέλος), Καζανάς (74′ Τσάκνης), Παλιάτσας, Κωνσταντόπουλος, Αγρογιάννης (58′ Νταλιάνης), Θεοτοκάτος, Ντούλιας, Ζοτάι (70′ Γιαννακόπουλος), Μπελεβώνης, Καρατσώλης.