Στο δεύτερο ημίχρονο “καθάρισε” τη νίκη ο Αρης
Τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα Κ15 του Αρη, καθώς επικράτησε με 3-1 επί της αντίστοιχης του Αστέρα Τρίπολης, στο παιχνίδι που έγινε στο Αθλητικό Κέντρο Μάττα, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος K15 της Super League.
Ο Αρης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 23′, με τον Μαυρίδη και ο Αστέρας ισοφάρισε στο 43′ με τον Τζαμάλη.
Ο Βέργας στο 45′ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Άρη, ενώ στο 71′, ο Σεβαστίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-1.
ΑΡΗΣ: Καλτσάς, Αθανασιάδης, Μαυρίδης Ν., Παπαδόπουλος (58’ Παράσχος), Σεβαστίδης, Πρωτόγερος (58’ Μπαρουτούδης), Δάσκος, Μαυρίδης Φ. (78’ Σιταράς), Καραμανλής (78’ Βεριντιάνο), Χαρούπας (80’ Παναγιωτόπουλος), Βέργας.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Κακαδιάρης, Κουτσούνης, Μπαλάσης, Παπασημάκης, Αργειτάκης, Ντύρμα, Τσάτσος, Μανταζέλης, Βλάχος (Στράγκας), Ανδρεάδης, Τζαμάλης.