Την όγδοη φετινή μεταγραφή του ανακοίνωσε ο Ηρακλής, που απέκτησε τον 19χρονο τερματοφύλακα, Μιχάλη Ηλιάδη.
Παίκτης του Ηρακλή είναι ο 19χρονος τερματοφύλακας, Μιχάλης Ηλιάδης, ο οποίος βρέθηκε στα γραφεία της ΠΑΕ στη Μίκρα, και έβαλε την υπογραφή του σε τετραετές συμβόλαιο.
Ο 19χρονος γκολκίπερ που δοκιμάστηκε όλο το προηγούμενο διάστημα στον Ηρακλή έπεισε τους ανθρώπους του “γηραιού” για την αξία του και υπέγραψε συμβόλαιο τετραετούς διάρκειας με την ομάδα της Θεσσαλονίκης.
Ο Ηλιάδης έμεινε προσφάτως ελεύθερος από την ομάδα Νέων του Ολυμπιακού, με την οποία πέρυσι αγωνίστηκε στο Τσάμπιονς Λιγκ των Νέων.
Η ανακοίνωση της ΠΑΕ:
«Η ΠΑΕ Ηρακλής βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει τη συνεργασία της για τα επόμενα 4 χρόνια, με τον 19χρονο τερματοφύλακα, Μιχάλη Ηλιάδη, ο οποίος ξεκίνησε την καριέρα του στη Δόξα Δράμας και συνέχισε με μεταγραφή στην Κ20 της ομάδας του Ολυμπιακού Πειραιά.»