Παίκτης του ΠΑΣ Γιάννινα είναι και τυπικά από σήμερα, ο Κώστας Γκλεγκλές, μιας και υπέγραψε συμβόλαιο στον ΠΑΣ, ενώπιον του Γιώργου Χριστοβασίλη.
Ο 17χρονος ανοίγει ένα νέο κεφάλαιο στην καριέρα του. Οι υπογραφές έπεσαν παρουσία του Χριστοβασίλη και του ατζέντη του και έτσι ο νεαρός φορ θα αγωνίζεται και τυπικά στην ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα.
Ο Γκλεγκλές, που προέρχεται από την Ακαδημία του Ολυμπιακού αποτελεί κίνηση – επένδυση για τον ΠΑΣ Γιάννινα, θα ενταχθεί σε πρώτη φάση στην Κ20, για να προωθηθεί στη συνέχεια στην πρώτη ομάδα.
Ο ταλαντούχος 99άρης φορ, που είναι διεθνής με τις μικρές Εθνικές ομάδες, ήταν από μικρός στις υποδομές του Ολυμπιακού και είχε μάλιστα άκρως εντυπωσιακές επιδόσεις στο σκοράρισμα.
Δείτε βίντεό του:
{youtube}leOmPDBWynU{/youtube}
https://www.youtube.com/watch?v=leOmPDBWynU
{youtube}JmPug_UvnIU{/youtube}
https://www.youtube.com/watch?v=JmPug_UvnIU