Άλλαξε και φέτος ο τρόπος διεξαγωγής του πρωταθλήματος Νέων. Όπως αποφασίστηκε στη σημερινή συνεδρίαση της Football League, θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους, αντί σε τέσσερις που έγινε την περσινή χρονιά.
Η διοργανώτρια αρχή γνωστοποίησε, ότι το νέο πρωτάθλημα Νέων της αγωνιστικής σεζόν 2015-2016, θα διεξαχθεί σε δύο ομίλους των 9 ομάδων, οι οποίοι καταρτίστηκαν με γεωγραφικά κριτήρια. Ωστόσο, η ημερομηνία έναρξης του πρωταθλήματος, δεν έγινε ακόμη γνωστή.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:
«Κατά τη σημερινή συνεδρίαση της FOOTBALL LEAGUE αποφασίστηκε το Πρωτάθλημα ΝΕΩΝ FOOTBALL LEAGUE ΟΠΑΠ 2015 – 2016 να διεξαχθεί σε δυο ομίλους.
Στον 1ο Όμιλο θα μετέχουν οι : ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ , ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ, ΚΑΛΛΙΘΕΑ, ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ, ΝΕΟΣ ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ, ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ ,ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2005, ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ και ΧΑΝΙΑ.
Στον 2ο Όμιλο θα μετέχουν οι : ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ, AΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937, ΖΑΚΥΝΘΟΣ, ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΑΟ, ΛΑΜΙΑ, ΛΑΡΙΣΑ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ, ΤΡΙΚΑΛΑ.Κατά τη σημερινή συνεδρίαση της FOOTBALL LEAGUE αποφασίστηκε το Πρωτάθλημα ΝΕΩΝ FOOTBALL LEAGUE ΟΠΑΠ 2015 – 2016 να διεξαχθεί σε δυο ομίλους.
Στον 1ο Όμιλο θα μετέχουν οι: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ , ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ, ΚΑΛΛΙΘΕΑ, ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ, ΝΕΟΣ ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ, ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ, ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ 2005, ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ, ΧΑΝΙΑ.
Στον 2ο Όμιλο θα μετέχουν οι: ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΗΡ, AΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ, ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 1937, ΖΑΚΥΝΘΟΣ, ΚΑΣΣΙΟΠΗ ΑΟ, ΛΑΜΙΑ, ΛΑΡΙΣΑ, ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ, ΤΡΙΚΑΛΑ».
* Στη φωτογραφία του θέματος η περσινή πρωταθλήτρια ομάδα Νέων του Εθνικού Σερρών, που επικράτησε στο «Αλκαζάρ» στον τελικό της ΑΕΚ με 4-2