Φιλική νίκη της Κ17 της ΑΕΚ, κόντρα στη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης

Η ομάδα Κ17 της ΑΕΚ νίκησε 4-2 την αντίστοιχη της Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης σε φιλικό αγώνα στο προπονητικό κέντρο της ΑΕΚ στα Σπάτα.

Η ρωσική ομάδα προηγήθηκε με 0-1, όμως η ΑΕΚ ανέτρεψε την κατάσταση πριν το τέλος του (40λεπτου) ημιχρόνου με σουτ του Αρη Ανδρικόπουλου και κοντινό πλασέ του Παναγιώτη Κοντάκη από ασίστ του Ηλία Πετράτου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο προπονητής Γενναίος Καραχάλιος έκανε πολλές αλλαγές, όμως η ΑΕΚ ήταν εξίσου αποτελεσματική, φτάνοντας σε τρίτο γκολ με τον Τάσο Κοντορουχά μετά από πάσα του Αντώνη Γεωργέα στην αντεπίθεση.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά, όμως το σκορ έκλεισε με 4-2 με σουτ του Αναστάση Κλάψα από σέντρα του Ντίνου Αρμένη.

Οι αρχικοί ένδεκα της Κ17 της ΑΕΚ ήταν οι: Μπαλαμώτης, Σβίγγος, Βαλκάνης, Κοσίδης, Γεωργαλής, Μαρούτσης, Δημητριάδης, Μούτσα, Πετράτος, Κοντάκης, Ανδρικόπουλος, ενώ αγωνίστηκαν στο δευτερο ημίχρονο και οι: Αναργύρου, Χατζηνικολάου, Πλανάκης, Ελέζι, Κρουσελνίτσκι, Κολιμάτσης, Αρμένης, Κλάψας, Κατωπόδης, Καντίου, Γεωργέας, Κοντορουχάς, Σέχου, Παπαζήσης.