Αυξάνεται ο αριθμός των κρουσμάτων κορωνοϊού στην Εθνική Ελπίδων. Ακόμα έξι νέα κρούσματα κορωνοϊού βρέθηκαν στις τάξεις της Εθνικής Ελπίδων μετά τους νέους ελέγχους που πραγματοποιήθηκαν.
Μετά τα 13 που είχαν εντοπιστεί αρχικά και είχαν ως συνέπεια την αναβολή του εκτός έδρας ματς των προκριματικών με την Κύπρο, προέκυψαν και άλλα.
Συγκεκριμένα, προέκυψαν ακόμη έξι θετικά και να μπαίνουν άμεσα σε απομόνωση. Τα τέσσερα από αυτά αφορούν σε ποδοσφαιριστές και τα υπόλοιπα δύο είναι από το επιτελείο της ομάδας.