Η Αθλητική Ακαδημία Γιαννιτσών αναδείχτηκε πρωταθλήτρια στην κατηγορία Νέων απλής βαθμολογίας της ΕΠΣ Μακεδονίας, καθώς κέρδισε στον τελικό τον Απόλλωνα Καλαμαριάς με σκορ 3-0.
Ο αγώνας ήταν πολύ καλός και οι διαγωνιζόμενοι ποδοσφαιριστές απέσπασαν το χειροκρότημα των πολυπληθών φιλάθλων που παραβρέθηκαν στο γήπεδο.
Καλύτερος ποδοσφαιριστής αναδείχτηκε ο Β. Πέλκας (Νο 7) της Αθλητικής Ακαδημίας Γιαννιτσών και ο έπαινος του «ευ αγωνίζεσθαι» απονεμήθηκε στον Γ. Κουκουρίγκο (Νο 10) του Απόλλωνα Καλαμαριάς.
Σκόρερ: Κατσαμακτσής (20′), Παπακαρμέζης (25′), Παπαδόπουλος Κ. (48′)
Διαιτήτευσε ο κ. Μιχούλιας (Ξενιτόπουλος, Παπανώτας). Χρέη 4ου διαιτητή εκτέλεσε ο κ. Τσεχελίδης.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ: Κουλτούκης, Φύλλας, Λιάτης, Θυμιάνης, Καραχάλιος, Μήτογλου, Κουκουρίγκος, Κούκρας, Λομτζιανίδης, Κιλιντάρης, Μπουκουβάλας (Επίσης δηλώθηκαν οι Πάλλας, Μαυροματίδης, Καλησώρας, Κελεσάκος, Κογιαννάκης, Μελετιάδης, Τουρσίδης, Λαζαρίδης, Ντάνης).
ΑΘΛ. ΑΚΑΔ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Τσίφτσης, Κατσαμακτσής, Τζιότζιος, Ιωσηφίδης, Πέλκας, Πλιόγκας, Ζαμίδης, Παπαδόπουλος Κ., Γιαλαμούδης, Πυριτίδης, Παπακαρμέζης (ακόμη έπαιξαν οι Μήτσκας, Ιτσκος, Λαμπρούδης, Πάνος, Πέκος, Χατζής, Λιτοβολής).Επισης δηλώθηκε ο Γρηγοριαδης Μαριος (εδινε Lower).
Δείτε φωτογραφίες κάνοντας κλικ εδώ