Σεμινάριο Ψυχολογίας-Διατροφής στη Σχολή του Ολυμπιακού στο Κρανίδι.
Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε στη Σχολή του Ολυμπιακού στο Κρανίδι Αργολίδας, την Τρίτη 9 Μαϊου, διπλό επιμορφωτικό Σεμινάριο Αθλητικής Ψυχολογίας και Διατροφής.
Ομιλητές στο Σεμινάριο που διοργάνωσε η Διεύθυνση Δικτύου Σχολών του Ολυμπιακού σε συνεργασία με τον επικεφαλής της τοπικής Σχολής κ. Μανώλη Ψωμά, ήταν ο Αθλητικός Ψυχολόγος της Ακαδημίας της ΠΑΕ Ολυμπιακός κ. Γιάννης Ζαρώτης και η Διατροφολόγος κα Διονυσία Αργυροπούλου.
Οι δυο επιστήμονες μίλησαν για δυο πολύ σημαντικά θέματα που είναι η Ψυχολογία και η Διατροφή, συζήτησαν με τους γονείς τις απορίες τους δίνοντας συμβουλές για καθημερινά θέματα που τους απασχολούν.