Κ20: ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 2-3

Δύο φορές προηγήθηκε ο Ατρόμητος, δύο φορές ισοφάρισε ο Πλατανιάς – Με πέναλτι η νίκη για τους Περιστεριώτες – Έχασαν πέναλτι στις καθυστερήσεις οι Χανιώτες, για να ισοφαρίσουν – Με 10 από το 78’ ο Πλατανιάς

Σ’ ένα ματς με πολύ σασπένς, η ομάδα Κ20 του Ατρομήτου πήρε τη νίκη  με 3-2 στα Χανιά, επί της αντίστοιχης του Πλατανιά, στο παιχνίδι που έγινε στο Μάλεμε, για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.

Ο Ατρόμητος ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και άνοιξε το σκορ μόλις στο 12′, με κεφαλιά του Στρούγγη, μετά από εκτέλεση κόρνερ. Το 0-1 ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Πλατανιάς ισορρόπησε το ματς και ανέλαβε την πρωτοβουλία των κινήσεων. Οι Χανιώτες κατάφεραν και σοφάρισαν στο 52′ με τον Σκουλουδάκη, αλλά οι Περιστεριώτες πήραν ξανά το προβάδισμα στο σκορ στο  57′ με τον  Νταβιώτη να κάνει το 1-2.

Ο Πλατανιάς ωστόσο στο 63′ μπήκε ξανά στο παιχνίδι, καθώς ο Παπανικολάου ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 78′ ο Ατρόμητος κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Τσατσόπουλου και ο Πλατανιάς έμεινε με 10 παίκτες, καθώς στην φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Ουές με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Τη εκτέλεση ανέλαβε ο Κάιο, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Ο Πλατανιάς είχε μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσει στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, αλλά το πέναλτι που εκτέλεσε ο Παπανικολάου, απέκρουσε ο Κίναλης, χαρίζοντας έτσι τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Νίκος Μαναρώλης): Κασωτάκης, Κορωνάκης, Τσατσαρώνης, Αμπνέλ, Λέκα, Ζίκο, Παπαδάκης, Παπανικολάου, Ρουσάκης, Σκουλουδάκης, Ουές. Έπαιξαν και οι: Καμπόσος, Λάμτσε, Μαθιουδάκης.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Κώστας Παρθενίου): Κίναλης, Γιαταγανάκης, Τζίνοβιτς, Στρούγγης, Κρουσέλ, Παναγιωτόπουλος, Νταβιώτης, Παυλής, Κάιο, Δαλκαφούκης, Τσατσόπουλος. Έπαιξαν και οι: Μαραγκουδάκης, Εντουάρντο, Ιμέρι.