Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις…
Ισόπαλη 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση μεταξύ των ομάδων Νέων Κ20 του ΑΟΚ και του Αστέρα Τρίπολης, που διεξήχθη στο ενωσιακό γήπεδο στο Κανόνι, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ20 της Super League.
Η Κέρκυρα άνοιξε το σκορ μόλις στο 15′ με κεφαλιά του Στέφανου Γκίτση, μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Ο Αστέρας κατάφερε να ισοφαρίσει στο 60′ με δυνατό σουτ μέσα στην περιοχή από τον Χάρη Νάτση, μετά από ωραία ενέργεια του Νίκου Καραμήτου, ο οποίος αγωνίστηκε για πρώτη φορά μετά από 8 μήνες λόγω τραυματισμού.
ΚΕΡΚΥΡΑ: Βλαδιμηρίδης, Βλάχος, Τζατζανάς, Ματσοβίλα, Γκίτσης (81′ Κυζιρίδης), Βασιλάκης Γ., Φωτακόπουλος, Λάμπογλου (72′ Γραμμένος), Μίσκου, Ζαϊμι, Τσιριγώτης (52′ Γεωργόπουλος).
ΑΣΤΕΡΑΣ: Τσιφτσής, Τσέκος, Μπινιώρης, Ζήσης, Ευαγγέλου, Κοντογιαννόπουλος, Νικολακόπουλος, Νάτσης (90′ Κουρτέσης), Δουβίκας (71′ Ντίνε), Απειρανθίτης (58′ Καραμήτος), Μπαστιάνος.
Δείτε φωτογραφίες από τον αγώνα κάνοντας κλικ ΕΔΩ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Κ20 SUPER LEAGUE
Βαθμολογία | |||
# | ΟΜΑΔΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘ. |
---|---|---|---|
1 | ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | 6 | 18 |
2 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | 6 | 16 |
3 | ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | 6 | 16 |
4 | ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. | 6 | 16 |
5 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. | 6 | 8 |
6 | Π.Α.Ο.Κ. | 6 | 8 |
7 | ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ | 6 | 8 |
8 | Α.Ε.Λ. | 6 | 8 |
9 | A.E.K. | 6 | 7 |
10 | Α.Ο.Κ. | 6 | 6 |
11 | ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | 6 | 5 |
12 | Α.Ο. ΞΑΝΘΗ | 6 | 4 |
13 | ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | 5 | 4 |
14 | ΒΕΡΟΙΑ | 6 | 3 |
15 | ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ | 5 | 2 |
16 | ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ |