Το τρίτο στη σειρά θετικό αποτέλεσμα οι Περιστεριώτες
Μετά από ένα κακό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα, η Κ17 του Ατρόμητου κατάφερε το Σάββατο το πρωί, το τρίτο συνεχόμενο θετικό αποτέλεσμα, καθώς επικράτησε με 2-0 της αντίστοιχης του Πλατανιά, στο παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο του Ηφαίστου, για την 7η αγωνιστική του 1ου γύρου του Α’ ομίλου, του Πρωταθλήματος K17 της Super League.
Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ μόλις στο 15′ με πλασέ του Λαχανά, ενώ στο 32′ ο Βαγγέλης έκανε το 2-0 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Βασίλης Καλτσής): Μανδάς, Πατσίκας, Σκουτέρης, Βιταλιώτης, Στοϊλας, Ξενοπανάγος, Νιτσάκης, Μουρελάτος, Βαγγέλης, Λαχανάς, Αυγουστάτος. Έπαιξαν και οι Ξενάκης, Μαράνος, Ζούνης, Μητρόπουλος, Μπουρντένης.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Λιουδάκης): Πενταράκης, Γιακουμάκης, Αργυρουδάκης, Σηφακάκης, Ψαρουδάκης, Ντόι, Κατσαρός, Ανδρουλάκης, Κακαβελάκης, Κουτσουπιάς, Κομησόπουλος, ενώ μπήκαν και οι Χνάρης, Μαρουλάκης, Αναγνωστόπουλος.
Τα αποτελέσματα
7η Αγωνιστική – 1ος Γύρος
A.E.K.-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | 1 – 0 |
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | 2 – 0 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | 1 – 1 |
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | 30/10 |
Η βαθμολογία
# | ΟΜΑΔΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘ. |
---|---|---|---|
1 | A.E.K. | 7 | 18 |
2 | ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | 5 | 10 |
3 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | 6 | 10 |
4 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. | 6 | 10 |
5 | ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. | 6 | 7 |
6 | ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ | 6 | 7 |
7 | ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ | 7 | 5 |
8 | ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | 7 | 2 |