Ο Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς βρέθηκε στα γραφεία της ΠΑΕ ΑΕΚ για την μετακίνηση του Γιάννη Σαρδέλη στον “Δικέφαλο”. Τα deal έγινε και ο 16χρονος είναι πλέον μέλος της ομάδας Κ17 της Ένωσης.
Παίκτης της ΑΕΚ είναι ο Γιάννης Σαρδέλης, ο 16χρονος μεσοεπιθετικός που πέρσι δοκιμάστηκε για 5 ημέρες στην Μπάγερν Μονάχου (για το σχετικό θέμα του Football-Academies.gr κάντε κλικ ΕΔΩ), ενώ βρισκόταν στα ραντάρ και των Άρσεναλ, Γκενκ.
Ο Σαρδέλης είναι γεννηθείς το 2000 και ανήκει στην Ακαδημία ΑΠΟΚ Πατίστα Καλαμάτας, ενώ θεωρείται από τα κορυφαία – αν όχι το μεγαλύτερο – ταλέντα της Μεσσηνίας.
Τον νεαρό ποδοσφαιριστή εκπροσωπεί ο Πρέντραγκ Τζόρτζεβιτς και μαζί βρέθηκαν στα γραφεία της ΠΑΕ ΑΕΚ προκειμένου να ολοκληρωθεί η μετακίνηση του στον “Δικέφαλο”, αφού πέρασε με επιτυχία τα εργομετρικά τεστ.
Την επίτευξη συμφωνίας έδωσε ο ίδιος ο σέρβος ατζέντης μέσω twitter τη στιγμή που ο Σαρδέλης υπογράφει το συμβόλαιο του, συγχαίροντας τον νεαρό για το μεγάλο βήμα στην καριέρα του.
* Στη φωτογραφία του θέματος Νινιάδης και Χατζηνικολάου με τον Σαρδέλη στη Μπάγιερν που μαζί με τον Τζόρτζεβιτς συνεργάζονται στην εταιρία Dony Managment
Yoanni Sardelis Good luck in the FC AEK pic.twitter.com/D5lVf2DRAq
— Predrag Djordjevic (@djordjevic72) 22 Ιουλίου 2016