Νικητής στο ντέρμπι των Παίδων ο Παναθηναϊκός, ανέβηκε στη βαθμολογία πάνω από την ΑΕΚ
Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο οι Παίδες Κ15 του Παναθηναϊκού επικράτησαν με 2-0 των αντίστοιχων της ΑΕΚ, στο παιχνίδι που έγινε στο «Γ. Καλαφάτης», για την 4η αγωνιστική του 1ου γύρου του Α’ ομίλου, του Πρωταθλήματος K15 της Super League.
Το τριφύλλι πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, υπέταξε την Ένωση και ανέβηκε στη βαθμολογία πάνω απ’ αυτή. Οι παίκτες του Άρη Κυριαζή ήταν καλύτεροι σε όλη σχεδόν τη διάρκεια του αγώνα.
Ο Νιάρχος άνοιξε το σκορ στο 34’ και ο Φοινίκης σφράγισε τη νίκη για τους πράσινους στο 62’ διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.
Ο Παναθηναϊκός είχε και δυο δοκάρια ένα στο 52ο λεπτό και ένα στο 74ο.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Χατζηγιαννάκης, Σαλάτας, Μπαλαρίνης, Σιαφάκας, Μητρόπουλος, Νούσης (70′ Σιατούνης), Τουρκοχωρίτης (70′ Δημοσθενιάδης), Σακελλαρόπουλος, Φοινίκης, Νιάρχος, Λαζαρίδης.
ΑΕΚ: Καλούδης, Γενηδουνιάς (41′ Παππάς), Γκίλι (70′ Γιαννόπουλος), Θεοδώρου, Πανταζέλος, Καρβουνιάρης, Κάτσικας, Σταμούλης (41′ Κορομηλάς),, Τσερικλός, Δημητρίου (60′ Παπάζογλου), Ματζουρανάκης (60’ Γκιόκα)
Δείτε βίντεο από την είσοδο των ομάδων κάνοντας κλικ ΕΔΩ
Τα αποτελέσματα
4η Αγωνιστική – 1ος Γύρος
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-A.E.K. | 2 – 0 |
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ.-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | 0 – 1 |
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. | 1 – 0 |
Η βαθμολογία
# | ΟΜΑΔΑ | ΑΓΩΝΕΣ | ΒΑΘ. |
---|---|---|---|
1 | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ | 4 | 9 |
2 | ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. | 4 | 9 |
3 | ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ | 4 | 6 |
4 | ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ | 4 | 4 |
5 | A.E.K. | 4 | 4 |
6 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. | 4 | 3 |