Ξεκινά το Ευρωπαϊκό Τουρνουά Ακαδημιών Ποδοσφαίρου στα Μάλια – Το πρόγραμμα των αγώνων

Με την συνδιοργάνωση της Περιφέρειας Κρήτης αρχίζει αύριο Πέμπτη 5 Ιανουαρίου το «Ευρωπαϊκό Τουρνουά Ακαδημιών Ποδοσφαίρου» που θα πραγματοποιηθεί στα Μάλια και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή 8 Ιανουαρίου.

Στο τουρνουά ποδοσφαίρου θα συμμετέχουν 14 ομάδες από ολόκληρη την Κρήτη και οι ηλικίες των παιδιών που θα συμμετέχουν στα ποδοσφαιρικά παιχνίδια θα είναι από 6 έως 13 ετών.

Επίσημες προσκεκλημένες ομάδες στο τουρνουά είναι οι:

-ALMERE Ολλανδία

-DALUZ Κύπρος

-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ

-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

-ΟΦΗ

Τα παιχνίδια πρόκειται να διεξαχθούν στο δημοτικό στάδιο Μαλίων και στο αθλητικό κέντρο arena sports center.

Το πρόγραμμα των αγώνων

Το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων από την πρώτη έως και την τελευταία ημέρα έχει όπως παρακάτω:

ΠΕΜΠΤΗ 5/1/2012

Δημοτικό στάδιο Μαλίων

Α ΟΜΙΛΟΣ (1998-99)

13-14.00: Almere City – ΟΦΗ

15-16.00: Ολυμπιακός – ΟΦ Ιεράπετρας

Β ΟΜΙΛΟΣ (1998-99)

12-13.00: Μοχός -Νίκη Σητείας

14-15.00: ΠΑΝΟΜ – Χερσόνησος

Γήπεδο Arena 8X8

Α ΟΜΙΛΟΣ (00-01)

13-14.00: ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

14-15.00: ΟΦ Ιεράπετρας – Αθλόπολις

Β ΟΜΙΛΟΣ (00-01)

15-16.00: Ολυμπιακός – Χερσόνησος

16-17.00: ΠΑΝΟΜ -Νεάπολη

Α ΟΜΙΛΟΣ (02-03)

17-18.00: Πανιώνιος-ΠΑΝΟΜ

18-19.00: Αθλόπολις – Χερσόνησος

Β ΟΜΙΛΟΣ (02-03)

19-20.00: ΑΟΑΝ – Ολυμπιακός

20-21.00: Βραχάσι-ΠΑΝΟΜ2

Γήπεδο Arena 6X6 (2004-05)

14-15.0: Βραχάσι – Αθλόπολις

15-16.00: Χερσόνησος – Νεάπολη

16-17.00: ΟΦΗ – ΠΑΝΟΜ

18-19.00: ΑΟΑΝ – Βραχάσι

19-20.00: ΠΑΝΟΜ -Νεάπολη

20-21.00: ΟΦΗ – Χερσόνησος

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6/1/2012

Δημοτικό στάδιο Μαλίων

Α ΟΜΙΛΟΣ (1998-99)

9-10.00: Almere City – Ολυμπιακός

10-11.00: ΟΦ Ιεράπετρας – Αθλόπολις

13-14.00: ΟΦΗ – Αθλόπολις

15-16.00: Almere City – ΟΦ Ιεράπετρας

Β ΟΜΙΛΟΣ (1998-99)

11-12.00: ΠΑΝΟΜ – Μοχός

12-13.00: Νίκη Σητείας – ΑΟΑΝ

16-17.00: Χερσόνησος – Νίκη Σητείας

Γήπεδο Arena 8Χ8

Α ΟΜΙΛΟΣ (00-01)

10-11.00: Αθλόπολις – ΟΦΗ

11-12.00: ΟΦ Ιεράπετρας – Παναθηναϊκός

Β ΟΜΙΛΟΣ (00-01)

12-13.00: Νεάπολη – Ολυμπιακός

13-14.00: ΠΑΝΟΜ – Χερσόνησος

Α ΟΜΙΛΟΣ (02-03)

15-16.00: Χερσόνησος – Πανιώνιος

16-17.00: ΠΑΝΟΜ – Αθλόπολις

Β ΟΜΙΛΟΣ (02-03)

17-18.00: Ολυμπιακός – Βραχάσι

18-19.00: ΠΑΝΟΜ 2 – ΑΟΑΝ

Γήπεδο Arena 6Χ6 (2004-05)

10-11.00: ΠΑΝΟΜ – Χερσόνησος

11-12.00: ΟΦΗ – Νεάπολη

12-13.00:  ΑΟΑΝ – Αθλόπολις

16-17.00: ΟΦΗ – ΑΟΑΝ

17-18.00: Χερσόνησος – Αθλόπολις

18-19.00: ΠΑΝΟΜ – Βραχάσι

ΣΑΒΒΑΤΟ 7/1/2012

Δημοτικό στάδιο Μαλίων

Α ΟΜΙΛΟΣ (1998-99)

11-12.00: Almere City – Αθλόπολις

12-13.00: ΟΦΗ – Ολυμπιακός

15-16.00: ΟΦΗ – ΟΦ Ιεράπετρας

16-17.00: Ολυμπιακός – Αθλόπολις

Β ΟΜΙΛΟΣ (1998-99)

9-10.00: ΠΑΝΟΜ – ΑΟΑΝ

10-11.00: Χερσόνησος – Μοχός

13-14.00: ΠΑΝΟΜ – Νίκη Σητείας

14-15.00: Χερσόνησος – ΑΟΑΝ

Γήπεδο Arena 8X8

Α ΟΜΙΛΟΣ (00-01)

10-11.00: ΟΦ Ιεράπετρας – ΟΦΗ

11-12.00: Αθλόπολις – Παναθηναϊκός

Β ΟΜΙΛΟΣ (00-01)

12-13.00: Ολυμπιακός – ΠΑΝΟΜ

13-14.00: Νεάπολη – Χερσόνησος

Α ΟΜΙΛΟΣ (02-03)

16-17.00: ΠΑΝΟΜ – Χερσόνησος

17-18.00: Αθλόπολις – Πανιώνιος

Β ΟΜΙΛΟΣ (02-03)

18-19.00: ΠΑΝΟΜ 2 – Ολυμπιακός

19-20.00: ΑΟΑΝ – Βραχάσι

Γήπεδο Arena 6X6 (2004-05)

10-11.00: ΠΑΝΟΜ – ΑΟΑΝ

11-12.00: Νεάπολη – Αθλόπολις

12-13.00: ΟΦΗ – Βραχάσι

15-16.00: Χερσόνησος – ΑΟΑΝ

16-17.00: Νεάπολη – Βραχάσι

17-18.00: ΟΦΗ – Αθλόπολις

ΚΥΡΙΑΚΗ 8/1/2012

Δημοτικό στάδιο Μαλίων

(1998-99)

9-10.00: Μοχός – ΑΟΑΝ

10-11.00: Μικρός τελικός (2ος Α Ομίλου-2ος Β Ομίλου)

11-12.00: Μεγάλος τελικός (1ος Α Ομίλου-1ος Β Ομίλου)

13-14.00: Απονομές

Γήπεδο Arena 8X8

(00-01)

9-10.00: Μικρός τελικός 00-01 (2ος Α Ομίλου-2ος Β Ομίλου)

10-11.00: Μεγάλος τελικός 00-01 (1ος Α Ομίλου-1ος Β Ομίλου)

(02-03)

11-12.00: Μικρός τελικός 02-03 (2ος Α Ομίλου – 2ος Β Ομίλου)

12-13.00: Μεγάλος τελικός 02-03 (1ος Α Ομίλου-2ος Β Ομίλου)

13-14.00: Απονομές

Γήπεδο Arena 6Χ6

(2004-05)

9-10.00: Χερσόνησος – Βραχάσι

10-11.00: Νεάπολη – ΑΟΑΝ

11-12.00: ΠΑΝΟΜ – Αθλόπολις

13-14.00: Απονομές

Σχόλια