Εθνική Νεανίδων: Η αποστολή για τα προκριματικά του EURO 2016

Ο ομοσπονδιακός προπονητής Αντώνης Πριόνας ανακοίνωσε τα ονόματα των ποδοσφαιριστριών που θα συμμετάσχουν στην αποστολή της Εθνικής Ομάδας Νεανίδων ενόψει της συμμετοχής της στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2016 από τις 14-21/9/2015.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έχει κληρωθεί στον 1ο προκριματικό όμιλο με αντιπάλους Γεωργίας, της Ελβετίας και της Ισλανδίας. Το τουρνουά του ομίλου θα διεξαχθεί στη Νιόν της Ελβετίας στις εγκαταστάσεις του «Colovray sports center».

Η αποστολή των Νεανίδων θα συγκεντρωθεί την Κυριακή 13/9/2015 και θα αναχωρήσει για τη Γενεύη τη Δευτέρα 14/9/2015 και ώρα 08:30 και στη συνέχεια οδικώς θα μεταβεί στη Νιόν.

Επί ελληνικού εδάφους θα γίνει μία προπόνηση στις 13/9/2015 και ώρα 17:45 ενώ στην Ελβετία έχουν προγραμματιστεί προπονήσεις για τις 14/9/2015 (18:00 Ελλάδας), 16/9/2015 (17:00 Ελλάδας), 18/9/2015 (12:00 Ελλάδας) και 19/9/2015 (17:00 Ελλάδας).

Το πρόγραμμα των αγώνων της Εθνικής Ελπίδων έχει ως εξής:
15/9/2015, 19:00 Ελλάδας, Colovray sport center: Ελβετία-Ελλάδα
17/9/2015, 16:00, Colovray sport center: Ελλάδα-Ισλανδία
20/9/2015, 16:00, Colovray sport center, Γεωργία-Ελλάδα

Στην επόμενη φάση των προκριματικών (elite round), που θα διεξαχθεί τον Απρίλιο του 2016, θα προκριθούν οι δύο πρώτες ομάδες στην τελική βαθμολογική κατάταξη  του ομίλου. Η τελική φάση της διοργάνωσης θα διεξαχθεί στη Σλοβακία 19-31/7/2016.

Οι ποδοσφαιρίστριες που κλήθηκαν από τον κ. Πριόνα για το τουρνουά είναι οι ακόλουθες:

ΑΡ. Φ.ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΟΜΑΔΑΗΜ. ΓΕΝ.ΘΕΣΗ
1ΣΤΡΙΛΙΓΚΑΜΑΡΙΝΑΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ6.9.1997T
12ΤΣΙΛΙΚΑΔΕΣΠΟΙΝΑΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ30.12.1997T
2ΓΑΒΡΑΔΕΣΠΟΙΝΑΠΑΟΚ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ30.4.1998A
5ΔΟΙΡΑΝΛΗΦΑΝΗΠΑΟΚ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ7.6.1998Μ
3ΓΚΑΤΣΟΥΑΝΑΣΤΑΣΙΑΠΑΟΚ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ13.10.1997A
6ΚΟΤΣΑΚΗΣΤΕΛΛΑΑΜΑΖΟΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ2.9.1997A
4ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΕΥΑΓΓΕΛΙΑΜΕΣΟΛΟΓΓΙ 200830.12.1997E
10ΜΩΡΑΙΤΟΥΑΘΑΝΑΣΙΑVLSSINDELFINGEN2.4.1997M
8ΚΑΛΔΑΡΙΔΟΥΔΑΝΑΗCOLL.OF SAINT ROSE3.9.1997M
15ΛΑΣΚΟΥΧΡΥΣΗΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ16.5.1997A
17ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥΙΩΑΝΝΑΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΗ21.8.1998E
18ΚΑΡΠΟΥΖΑΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΡΙΚΑΛΑ12.8.1998E
14ΤΡΟΧΟΥΤΣΟΥΑΝΤΩΝΙΑΑΒΑΝΤΕΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ8.12.1998A
11ΖΕΡΒΑΘΕΩΝΗΝΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ18.7.1997E
9ΣΑΡΡΗΒΕΑΤΡΙΚΗΧΑΝΙΑ1.1.1998E
13ΓΑΓΑΡΑΑΝΝΑΚΑΡΔΙΤΣΑ14.5.1997M
7ΣΠΥΡΙΔΩΝΙΔΟΥΑΝΑΣΤΑΣΙΑΑΣ ΑΡΗΣ11.6.1997E
16ΓΙΑΝΝΟΥΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑΡΟΔΙΑ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ1.11.1998M


Σχόλια