Τελικός SuperLeague Κ15: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-0 (3-4 πεν.)! [VIDEO]

To “σήκωσε” η Κ15 του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ!

Ο Ολυμπιακός ήταν αυτός που κατέκτησε τον τίτλο του πρωταθλήματος Κ15 της Super League, καθώς επικράτησε στον τελικό με 4-3 του Ατρομήτου στα πέναλτι (0-0 κανονική διάρκεια).

Οι «ερυθρόλευκοι» έφτασαν στην κατάκτηση του τίτλου, επικρατώντας 4-3 του Ατρομήτου στον τελικό που διεξήχθη στους «Ζωσιμάδες». Στην κανονική διάρκεια η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε 0-0 και οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στα πέναλτι.

Το πρώτο 40λεπτο κινήθηκε σε νωχελικούς ρυθμούς, με τις δύο ομάδες να είναι επηρεασμένες και από την υψηλή θερμοκρασία. Οι φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες ήταν λιγοστές.

Στην επανάληψη και στο 42’ οι Πειραιώτες διαμαρτυρήθηκαν για σημειωθέν γκολ, όταν μετά την εκτέλεση φάουλ του Μαυρόπουλου, η μπάλα έφτασε στον Αρσενίδη που τη σούταρε στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια αυτή κατέληξε μέσα από τη γραμμή του τέρματος, προτού μπλοκάρει ο Σταυριανάκος! Το γκολ ωστόσο δεν κατοχυρώθηκε…

Παράταση δεν προβλεπόταν κι έτσι μετά το 0-0 του 80λέπτου οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη διαδικασία των πέναλτι, όπου και ο Ολυμπιακός επικράτησε με 4-3 για να αναδειχθεί πρωταθλητής του πρωταθλήματος Κ15 της Super League.