Σε διεθνές τουρνουά στην Πολωνία η Εθνική Παίδων – Οι κλήσεις του Θ. Παχατουρίδη

Στο διεθνές τουρνουά Εθνικών Ομάδων U-17 «Syrenka Cup 2012» που διοργανώνει η Π.Ο. Πολωνίας (28-31/8/2012) θα πάρει μέρος η Εθνική Παίδων.

Οι παίκτες που κλήθηκαν στην αποστολή από τον ομοσπονδιακό προπονητή Θοδωρή Παχατουρίδη είναι οι:

Παναγιώτης Αρναούτογλου, Μιχαήλ Νιούμαν, Πασχάλης Στάικος, Αναστάσιος Δώνης, Κωνσταντίνος Κότσαρης, Μάριος Τζανουλίνος (Παναθηναϊκός), Μιχαήλ Ηλιάδης (Ολυμπιακός), Αργύριος Κατσικάς (ΑΕΚ), Αριστομένης Τζατζικαλάκης, Σπυρίδων Παπασπύρος (Ατρόμητος), Παναγιώτης Γκρόσιος (Αστέρας Τρίπολης), Εμμανουήλ Σάλιακας (Εργοτέλης), Παναγιώτης Δεληγιαννίδης, Σάββας Τουμανίδης, Ευθύμιος Κουλούρης (ΠΑΟΚ), Αλμπέρτος Ρούσσος (Γιουβέντους), Κωνσταντίνος Οικονόμου (ΜΤΚ), Κωνσταντίνος Παπαδόπουλος (Μπίλεφελντ).

Η ελληνική ομάδα θα συμμετάσχει στο Β΄ όμιλο μαζί με τη Δανία, τη Β. Ιρλανδία και την Ουκρανία.

Στον Α΄ όμιλο συμμετέχουν η διοργανώτρια χώρα, η Γεωργία, η Κύπρος και η Νορβηγία.

Το αγωνιστικό πρόγραμμα (ώρα Ελλάδας)

28/8, αγώνας 1, όμιλος Α΄, Πολωνία-Γεωργία, 16:00

28/8, αγώνας 2, όμιλος Α΄, Κύπρος-Νορβηγία, 18:00

28/8, αγώνας 3, όμιλος Β΄, Δανία-Β. Ιρλανδία, 16:00

28/8, αγώνας 4, όμιλος Β΄, Ουκρανία-Ελλάδα, 18:00

29/8, αγώνας 5, όμιλος Α΄, ηττημένος 1ου αγώνα-ηττημένος 2ου αγώνα, 16:00

29/8, αγώνας 6, όμιλος Α΄, νικητής 1ου αγώνα-νικητής 2ου αγώνα, 18:00

29/8, αγώνας 7, όμιλος Β΄, ηττημένος 3ου αγώνα-ηττημένος 4ου αγώνα, 16:00

29/8, αγώνας 8, όμιλος Β΄, νικητής 3ου αγώνα-νικητής 4ου αγώνα, 18:00

31/8, αγώνας για την 7η θέση, ηττημένος 5ου αγώνα-ηττημένος 7ου αγώνα, 12:00

31/8, αγώνας για την 5η θέση, νικητής 5ου αγώνα-νικητής 7ου αγώνα, 12:00

31/8, αγώνας για την 3η θέση, ηττημένος 6ου αγώνα-ηττημένος 8ου αγώνα, 12:00

31/8, αγώνας για την 1η θέση, νικητής 6ου αγώνα-νικητής 8ου αγώνα, 18:00

Η ομάδα θα προπονηθεί στις 24/8 (18:30), 25/8 (10:00 & 18:30) και στις 26/8 (09:30) στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά και η αναχώρησή της είναι προγραμματισμένη για τις 26/8 και ώρα 15:40.

Σχόλια