Σάρωσε ο Ολυμπιακός στις μεταγραφές της Ακαδημίας – Τα ονόματα όλων των νέων παικτών

Πρωτοφανή νούμερα μεταγραφών στην Ακαδημία του Ολυμπιακού, που μπαίνει εξαιρετικά ενισχυμένη στη νέα σεζόν.

Ο Θρύλος, έκανε δικούς του συνολικά 37 νέους ποδοσφαιριστές, για τις ομάδες Κ11, Κ12, Κ13, Κ14, Κ15, Κ17 και Κ19!

Ακολουθώντας πιστά και με ευλάβεια το αναπτυξιακό πρόγραμμα των τμημάτων υποδομής, με απώτερο σκοπό πάντα την τροφοδότηση της πρώτης ομάδας αλλά κατ’ επέκταση και του ελληνικού ποδοσφαίρου με έτοιμους επαγγελματίες ποδοσφαιριστές, τα 12 από τα 37 παιδιά, προέρχονται από τις Σχολές που υπάγονται στο Δίκτυο της Ακαδημίας του Ολυμπιακού.

Αναλυτικά οι 37 μεταγραφές της Ακαδημίας του Ολυμπιακού ανά ομάδα:

Κ10:
Κωνσταντίνος Ζήκας (2010, Σχολή Ολυμπιακού Βοτσαλάκια)
Βαλεντίνος Ντόκα (2010, Σχολή Ολυμπιακού Ρέντη)
Σπυρίδων Ζορμπάς (2010, Σχολή Ολυμπιακού Ρέντη)

Κ11:
Σωτήριος Γεωργίκος (2009, ΑΕ Περάματος)

Κ12:
Μηνάς Πετρίδης (2008, Πανιώνιος)

Κ13:
Χαράλαμπος Κωστούλας (2007, Αγία Άννα Βόλου)
Αντώνιος Κατσαντώνης (2007, ΑΟ Νέας Ιωνίας)
Γεώργιος Φράγκος (2007, Σχολή Ολυμπιακού Αλίμου)
Νικόλαος Βοζίκης (2007, Ατρόμητος Αθηνών)
Σάββας Σκουρόπουλος (2007, Σχολή Ολυμπιακού Ηλιούπολης)
Χρήστος Μιχαηλίδης (2007, Σχολή Ολυμπιακού Ηλιούπολης)

Κ14:
Αλέξανδρος Σούφκας (2006, Αήττητος Σπάτων)
Αθανάσιος Στάντζος (2006, ΑΓΣ Ιόλαος Θήβας)
Ηλίας Παναγάκος (2006, Σχολή Ολυμπιακού Ρέντη)
Κωνσταντίνος Βουλγαρίδης (2006, Πανιώνιος)
Λάμπρος Αγγελάκης (2006, Σχολή Ολυμπιακού Ρέντη)

Κ15:
Αλέξανδρος Έξαρχος (2005, Χαραυγιακός)
Χρήστος Κονσολάκης (2005, ΠΑΣ Παλαιό Φάληρο)
Ευάγγελος Μίνης (2005, ΑΟ Ανατολή Ιωαννίνων)
Νικόλαος Καλύμνιος (2005, Σχολή Ολυμπιακού Καραϊσκάκη)
Μίχαλ Μπαλίνσκι (2005, Σχολή Ολυμπιακού Ρέντη)
Ιωάννης Μαθιούδης (2005, ΑΠΕ Αγία Ελεούσα)
Γεώργιος Φίλος (2005, Αήττητος Σπάτων)
Κωνσταντίνος Κωστούλας (2005, Αγία Άννα Βόλου)
Κωνσταντίνος Μαυρόπουλος (2005, Ολυμπιακός Θεσσαλονίκης)
Οργίτο Ρούτσι (2005, Δήμητρα Απόλλων)
Ιωάννης Βλέτσας (2005, ΑΟ Ανατολή Ιωαννίνων)
Κωνσταντίνος Γιαννακόπουλος (2005, ΠΑΣ Νάξου)
Χρήστος Γατόπουλος (2005, ΑΟ Κάστωρ)
Θωμάς Αρσενίδης (2005, Νίκη Μιχαήλ)
Γκονσάλο Πέρες (2005, Σχολή Ολυμπιακού Βάρης)
Τόμα Μπουμπουλίμα (2005, Πρώτη εγγραφή)

Κ17:
Ζαχαρίας Παστρικός (2003, Απόλλων Χαλανδρίου)
Νικόλαος Γύπαρης (2003, ΑΟ Επισκοπή 2010)
Βασίλειος Χρονακόπουλος (2003, ΑΕ Κηφισιάς)
Παναγιώτης Λύγκας (2003, ΑΠΣ Σούλι Παραμυθιάς)

Κ19:
Κρίστιαν Μπέλιτς (2001, Γουέστ Χαμ) ​

 

Σχόλια